Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Beşiktaş | A&F Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı eğitim danışmanlığı acenteleri Türkiye’nin birçok şehrinde açıldı ve açılmaya devam ediyor. Yurtdışı Eğitim danışmanlığı İstanbul merkez ofisleri pek çok şehirde de şubeler açıyor. Son bilgiler gösteriyor ki; Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Eskişehir gibi büyük eğitim kentleri eğitim danışmanlığı şirketlerinin şube açmak için tercih ettiği ilk şehirlerarasında. İstanbul’da bulunan şirketlerin ise merkez ofisleri Beşiktaş, Taksim ya da Kadıköy’de bulunuyor. Yurtdışı eğitim danışmanlığı yapan firmalarda aranması gereken ortak özellik resmi bir kuruma bağlı olup olmadıklarıdır. Bu noktada UED (Uluslararası eğitim danışmanlığı derneği) üyeliği en önemli kriterdir.

Değişen ve gelişen dünya ile birlikte yepyeni iş alanları oluşuyor ve biz farkına varamadan çok kısa süre içerisinde hızla büyüyor. Bu gelişim içerisinde oluşan yeni meslek grupları gençlerin de farklı alanlara yönlenmelerine ve bu alanlarda eğitim almalarına sebep oldu.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı hızla gelişen yeni iş alanları içerisinde en çok dikkat çeken meslek gruplarından biri. Türkiye’de her geçen gün artan yabancı firma sayısı, üniversite mezunu meslek sahibi gençlerimizin yabancı dil seviyelerini geliştirmeleri ihtiyacını bir kez daha hatırlattı. Arz talep dengesi içerisinde yabancı şirketlerin ülkemize gelmesiyle beraber artan yurtdışı eğitim talebi yeni bir sektör sayılabilecek eğitim danışmanlığı sektörünü gün geçtikte güçlendiriyor. Türkiye’de yaklaşık 400 tane Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı acentesi bulunuyor. Eğitim alacak kişi olarak en iyi, en kaliteli ve en güvenilir eğitim danışmanlığı şirketine ulaşabilmenin çeşitli yolları var. Yurtdışı Eğitim Fuarları, Yurtdışı Eğitim Forum Siteleri, UED(Uluslar arası Eğitim Danışmanları Derneği) doğru yol göstericiler olacaktır. Doğru okulun öneminin yanında asıl önemli olan doğru öğretmendir mantığıyla hareket edersek, iyi bir eğitim danışmanlığı şirketinin yanı sıra, doğru eğitim danışmanı da oldukça önemli. Yurtdışında İngilizce öğrenmek isteyen bir öğrencinin, kendisi için sırasıyla en doğru ülke, şehir, okul ve program seçiminde profesyonel ve iyi niyetli bir eğitim danışmanının rolü çok büyüktür.

Danışmanlık firmalarının sayıları hızla artıyor, bu firmalar içerisinde uzun yıllar hizmet verenlerin yanı sıra açıldıktan 1-2 yıl sonra kapanan firmalarda çoğunlukta. Yurtdışı kelimesi pek çok insan için umut kapısı aynı zamanda pek çok insan yurtdışını hayalleriyle buluşma noktası olarak görüyor. Gerçek bir yurtdışı eğitim danışmanın görevi öğrencinin amaç ve ihtiyaçlarını belirlerken hayallerini de göz ardı etmemektir. Yurtdışı eğitim danışmanı sahip olduğu bilgiyle eğitim almak isteyen insanı ortak noktada buluşturabilmeli. Profesyonel hayatın gerektirdiği kalıpların ötesinde muhatap olduğu pek çok gencin kariyerini oluşturmasında kendisinin çok önemli bir role sahip olduğunu asla unutmamalıdır. Yurtdışı eğitim sisteminde birçok ülke, birçok eğitim sistemi ve bu eğitim sisteminin içinde yüzlerce okul var. Eğitim danışmanı ülkeleri, şehirleri ve okulları çok iyi tanımalı daha da önemlisi bilgilerini güncel tutmalıdır. Ancak bu sayede eğitim almak isteyen kişiyi doğru yönlendirebilir. İşte bu noktada eğitim danışmanının önemi ön plana çıkıyor.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi