Yurtdışı Dil Eğitimi | A&F Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı Dil Okulları

Yurtdışı dil eğitimi konusunda uluslararası kabul görmüş en bilinen dil İngilizcedir. Uluslararası dil olarak kabul gören İngilizce dünyada bu kadar bilinir olmasına karşılık dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir. Dünyada en çok konuşulan dil Çince olarak ifade ettiğimiz Mandarin’dir. İkinci sırada ise İspanyolca gelir. Bu iki dilin yaygın olması uluslararası kullanım gerekliliğinden değil tamamıyla dünya nüfus yoğunluğu yüzünden oluşmuş sonuçlardır.Yüzyıllardan beri insanoğlu gelişimi için tek bir olguya sarıldı eğitim. Eğitim kelime anlamı ile belli bir konuda, bir bilgi ve bilim dalında yetiştirme ve geliştirme, eğitme işi olarak tanımlanır. Yeni kuşakların toplum yaşayışında yerlerini almaları için gerekli bilgi, beceri ve anlayışları elde etmelerine, kişiliklerini geliştirmelerine yardım etme ve terbiye olarak ta ifade edilir. Bir yetiyi, bir organı yöntemli bir biçimde geliştirme olarak da kullanılır.

Her gün gelişen dünyamızda değişen devlet anlayışlarıyla beraber ülke sınırları dahi artık kaldırılıyor. Sınırları kaldırma ve evrensel köy anlayışının geliştiği günümüzde toplumları bağlayan en önemli öğelerden biri de eğitim. Yurtdışı Eğitim olarak adlandırdığımız ülkeler arası eğitim anlayışı toplumlarda yeni bir kavram değil. Yüzyıllardır uluslararası bilgi alışverişi toplumların vazgeçilmez yaşam şekillerinden biri oldu. Uluslararası bilgi alışverişinde birinci öncelik bilim dünyasının elinde bulunuyor. Yurt dışı eğitim denilince ilk aklımıza gelenler  Üniversite, Yüksek Lisans (Master),  MBA, Yurtdışında Doktora, Yurtdışı İş İngilizcesi, Yurtdışı Sertifika-Diploma Programları, Yurtdışı Yaz Okulları, Yurt dışı Sınav Hazırlık Kursları, Yurtdışı Staj Programları’dır.

Nüfus yoğunluğunun yanı sıra günümüzde Çin’le gelişen ticaret ortaklıklarıyla birlikte birçok iş adamı Çin’ de Çince öğrenmeyi tercih etmektedir. Çin sadece dil okulları ile değil doğal güzellikleri, coğrafi yapısı ile de dikkat ve ilgi çeken bir ülkedir. Eğitim konusuna yüksek derecede önem veren Çin üniversiteleri dünya sıralamasında en iyi üniversiteler listesinde yerlerini aldılar. İnsanların en çok öğrenmek istediği bir diğer dil ise Fransızcadır. Fransa’da Fransızca öğrenmek isteyenler daha çok Fransa’nın kendine özgü entelektüel kültürünü tanıma ve şiirsel dilini öğrenme arzusuyla Fransa dil okullarına giderler. İspanyolca ise son 10 yıldır öğrenmek istenen dillerin içinde üçüncü sıradaki yerini koruyor. İspanyolca öğrenmek isteyenlerin genelini üniversite öğrencileri oluşturmaktadır. İspanya’ya dil eğitimi için gitmek isteyenler genellikle yaz aylarını tercih ederler. Bu seçimde en büyük rolü İspanya’nın denizi ve güneşi almaktadır. Yıllardır statüsünü koruyan İspanyolcanın en yakın takipçisi 90’lardan sonra hızla bir trend haline gelen Rusçadır. Kısa sürede en çok öğrenilen diller arasında dördüncü sıraya yerleşen Rusça ve İspanyolcaya artan ilgi Alman dilini tahtından indirmiştir. İşin aslı içinde bulunduğumuz yüzyılda hala en çok öğrenilmek istenen dil İngilizcedir. İngilizce öğrenmek birçok insanın rüyalarını süsler. Dev ada Britanya kendine has insanı, tarihi kaleleri ve yağmuru ile görülmesi gereken ülkeler listesinin başında yer alır. Otobüsleri, taksileri hatta telefon kulübeleri dahi dünyanın her ülkesinde bir ekol olarak bilinir. İngiltere’de İngilizce gerçek anavatanı olmasına rağmen birçok öğrencinin dil eğitiminde ilk tercihi Amerika Birleşik Devletleri’dir. Hayaller ülkesi Amerika Birleşik Devletleri her bir öğesi ile diğer tüm dünya ülkelerinden farklıdır. Amerika Birleşik Devletlerinde İngilizce dil eğitimi mecburiyetten doğmuş bir sektördür. Amerika dil okulları yabancı öğrencilerden çok uluslararası bir karışımdan oluşan halkına eğitimi ön planda tutar. Amerika’da ikinci anadil İspanyolcadır.

Dili öğrenmenin en kolay ve rahat yolu anavatanında kültürü ve yaşam tarzı ile beraber öğrenilmesidir. Anadili İngilizce olan Amerika, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika dünya genelinde oluşan talepleri karşılamak üzere İngilizce dil eğitimine ve dil okullarına yatırımı hızlandırmıştır. Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyenlerin çoğunluğunu üniversite öğrencileri yurtdışı yaz okulları kitlesi ise orta öğretim ve lise talebelerinden oluşur. Son yıllarda anadili İngilizce olan ve olmayan ülkelerde fırsat olarak görülen yurtdışı dil eğitimi, okulları gelişmeye ve büyümeye zorladı. Eğitmenlerde ve eğitim sistemlerinde devamlı güncellemeler yapmak, yurtdışı dil eğitim sektörünü geliştirmek ve değer katma durumunda kaldılar. Yurtdışı eğitim uluslararası bir sektör haline geldi ve İngilizcenin dünya genelindeki popülerliğini diğer dillere karşı kaybetmemesi için, yurtdışı dil okulları kuruldukları ülkelerinde dışına çıkarak farklı ülkelerde yeni okullar açmaya başladılar.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi