İrlanda Dil Okulları | A&F Yurtdışı Eğitim

İrlanda Dil Okulları

A&F İrlanda Dil Okulları

İrlanda : Tarih ve kültür bir arada..

İrlanda dil okulları son zamanlarda Türkiye’de gerek fiyatları gerekse öğrencilere sağladığı çalışma olanaklarıyla daha çok gündeme gelmeye başlamıştır. 25 haftalık Work&Study Programları, üniversite ve üstü eğitim görmekte olan veya yeni yeni mezunlara dil öğrenmek için ideal programlardır. Öğrenciler dil öğreniyorken, devlet tarafından verilen haftalık 20 saat çalışma izni sayesinde harçlıklarını çıkarabilmekte, bütçelerine katkıda bulunabilmektedirler.

İrlanda dil okulları, eğitim bölgeleri, okul, kurs ve konaklama detayları hakkında güncel bilgiler ve daha fazlası hakkında bilgi almak için, soldaki  formu doldurarak bize iletişim bilgilerinizi bırakırsanız, ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İrlanda Dil Okullarının Bulunduğu Bölgeler ve Şehirler-tıklayın! 

Çalışmakta olduğumuz İrlanda Dil Okulları, MEI tarafından akredite edilmiş yüksek standartlara sahip, düzenli olarak denetlenen okullardır. Her yaşa ve her seviyeye hitabeden yelpazede okul seçenekleri bulunan İrlanda, yemyeşil ve huzur verici doğasıyla, kendine özgü hızlı tempolu müzik ve tap danslarıyla, halkının sıcakkanlılığı ve konukseverliği ile ünlüdür. Öte yandan Türkiye’ye olan yakınlığı, Game of Thrones gibi bir çok diziye ev sahipliği yapması, cadılar bayramının ortaya çıktığı ülke olması ve halkının çoğu kızıl saçlı doğması İrlanda hakkındaki diğer ilginç bilgiler arasındadır.

İrlanda Dil Okulları daha çok Dublin şehrinde bulunsa da, Cork, Galvay, Bray şehirlerinde de dil okulları bulunmaktadır. İrlanda’nın başkenti olan Dublin, yaşam standardı oldukça yüksek olan bir şehirdir. Her bütçeye uygun yaşam seçenekleri, her öğrenciye uygun dil okulları bulunur.

İş ingilizcesi eğitimlerinde, çalışma ortamında kullanılan kalıp ve deyimler, organizasyon yapıları, teklif ve dilekçeler gibi, doğrudan iş ortamına yönelik eğitimler verilir.

Dünyaca bilinen Facebook, Youtube, Twitter ve Google gibi teknoloji şirketlerinin merkezleri Dublin’dedir ve ülkenin eğitim seviyesi oldukça yüksektir.

af_irlanda_dil_okullari_calisma

İklim:

Ülkenin iklimi daha çok Türkiye’de karadeniz iklimi ile karşılaştırılabilir, aşırı yağış ve yağışlı ve aşırı soğuk gözlenmez, kar yağışı pek görülmez.

Ulaşım :

İrlanda Türkiye’den 4 saatlik bir uçuş mesafesindedir ve Dublin uçuş seferleri ile kolaylıkla erişilebilir.

Çalışma izni : 

İrlanda’da öğrencilerin, eğer uzun dönem dil eğitimi alıyorlarsa veya lisasn/yüksek lisans öğrencisi iseler haftada 20 saat, tatil dönemlerinde ise 40 saat çalışma izinleri bulunur. Saat ücreti ortalama 9,25 olduğu için de, aylık 800 Euro civarında para kazanabilirler. Ancak bunu okulla birlikte sürdürmeleri önemlidir, öğrencilerin okullarına devam mecburiyeti bulunmaktadır.

İrlanda Resmi Dili : 

İrlanda’da iki resmi dil bulunur; İrlandaca ve İngilizce. Konuşulan dilin %60 ı İngilizcedir. Aksan Amerikan aksanına yakın olup, Dublin’de konuşulan İngilizce daha temiz ve anlaşılırdır.

Konaklama;

İrlanda’da dil okulları ile gidildiğinde iki çeşit konaklama alternatifi ile gidilmektedir : Aile yanı ve yurt tipi konaklama.

Aile yanı konaklamada, öğrenciler tek kişilik veya koşullara göre iki kişilik konaklama ile, genellikle sabah akşam yemekleri fiyatlara dahil kalırlar. İrlanda’da aile yanında kalan öğrenciler, İrlandalı ailelerle bir arada vakit geçirerek, ülkenin kültürünü daha yakından deneyimleme ve pratik yapma şansı elde ederler.

Yurt tipi konaklama aile yanı konaklamaya göre daha pahalıdır, ancak avantajı okula genellikle yürüme mesafesinde oluşlarıdır. Yurt konaklamada, öğrenciler ortak kullanım alanları ve mutfaklarda kendi yemeklerini kendileri pişirerek sosyalleşme olanağı bulurlar.

Diğer seçenek ev kiralama olmakla birlikte, daire kiraları yüksek olduğundan, öğrenciler birlikte ev kiralamayı tercih etmektedirler.

af_irlanda_dil_okulları

– Dublin Dil Okulları

İrlanda dil kursları fiyatları hakkında ayrıntılı bilgilere İrlanda dil okulları fiyat listesi sayfamızdan ulaşabilir veya eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Firmamız tüm vize işlemleri ve İrlanda eğitim danışmanlığı hizmetlerini ücretsiz olarak vermektedir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi