Kanada'da Yaz Okulu Programları | A&F Yurtdışı Eğitim

Kanada’da Yaz Okulu Programları

Kanada, hem İngiliz hem de Fransız kolonisi olduğundan, her iki dilin de resmi dil olarak kabul görüldüğü bir ülkedir. Bu yüzden Kanada’ da hem İngilizce hem de Fransızca dil eğitimi verilmektedir. Ancak Türkiye’den giden öğrenciler İngilizce dilini daha çok tercih ederler.

Kanada, yüksek yaşam kalitesine sahip ilk on Dünya Ülkesinden birisi olup, insan haklarının üst seviyede tutulduğu, çok kültürlü ve güvenilir bir ülkedir. Sanılanın aksine sürekli kar yağışı almayıp, sıcak yaz aylarına sahiptir. Bu özellikleri ile Kanada, başta İngiltere ve Amerika olmak üzere dil eğitimi için tercih edilen ilk üç ülke arasında yerini alır.

Kanada yaz okulları için en çok tercih edilen şehirlerin başında Toronto gelir. Diğerleri sırasıyla Vancouver ve Montreal’dir.  Bütün şehirleri ile muhteşem doğa güzelliklerine sahip Kanada’da yaz okulu programı boyunca çeşitli doğa gezi ve doğa sporu ayrıcalıkları ile 18 yaşının altındaki genç öğrencilere mükemmel bir yaz tatili deneyimi sunar.

Kanada Yaz Okullarında Eğitim

Kanada yaz okulları, dünyaca tanınan üniversitelerin kampüslerinde yer almaktadır. Yaz okulu programlarında her bir sınıf, öğrencilerin yaş ve dil seviyelerine göre hazırlanır. Yaz okulu programları genellikle 20 ders ingilizce eğitimi ve ders bitiminde yapılan aktivitelerden oluşur. Dersler kahvaltıdan sonra başlar. Ders bitiminde gün içerisinde çeşitli aktiviteler yapılır. Aktiviteler ve geziler uluslararası, yakın yaşlarda fakat aynı dili konuşmayan öğrencilerin seçilmesine dikkat edilerek oluşturulan gruplar ile birlikte yapılır. Bu sayede programa katılan öğrencilerin grup içerisinde İngilizce konuşup sosyalleşmeleri hedeflenir.

Kanada Yaz Okullarında Aktivite ve Geziler

Kanada yaz okulları aktiviteleri derslerden sonra genellikle öğle ve akşam saatlerinde gruplar halinde veya isteğe bağlı olarak seçilen bir alanda bireysel bir şekilde yapılır. Aktiviteler sırasında deneyimli bir eğitmen öğrencileri yönlendirir. Kanada ‘da dünya ünlü coğrafik alanlar ve doğa güzellikleri yaz programı dahilince çeşitli gezi ve turlarla ziyaret edilir. Tüm geziler boyunca gözetmenler öğrencilere eşlik eder. Çoğu gezi ve turlar yaz programı paketine dahildir.

Kanada Yaz Okullarında Konaklama

Kanada yaz okulları konaklamaları genellikle kampüs içerisinde yer alan öğrenci yurtlarında yapılır. Bazı okullar aile yanı konaklama hizmeti de sunar fakat aile yanı konaklama için önerilen öğrenci profili 15 yaş üstüdür. Aile yanı konaklamada ailelerin tümü okul yetkilileri tarafından seçilir. Öğrenci yurdu girişi ve yaz programı dahilindeki tüm etkinlikler okul yetkilileri tarafından kontrol edilir ve yurt içerisinde öğrencilerin güvenliği yine okul tarafından sağlanır.

Kanada Yaz Okulu Merkezlerimiz

  • ILAC, Toronto – Vancouver (14-17)
  • ILSC, Toronto – Vancouver – Montréal (13-17)
BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi