Litvanya'da MBA ve Yüksek Lisans Programları | A&F Yurtdışı Eğitim

Litvanya’da MBA ve Yüksek Lisans Programları

Yüksek lisans, lisans öğrenimini bitiren öğrenciler için oldukça önemlidir. Bu alanda eğitim gördükten sonra kendilerini daha da geliştirmek ve çok daha kaliteli iş sektörlerinde çalışmak isteyen öğrenciler yüksek lisansı tercih etmektedir. Elbette Türkiye’de yüksek lisans imkanı sunan pek çok üniversite bulunmaktadır ancak; daha iyi eğitim alabilmek için öğrenciler farklı ülkelerdeki okulları tercih etmektedir. Litvanya da bu ülkeler arasında önemli bir yere sahiptir. Litvanya’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için de pek çok üniversite bulunmaktadır. Hem eğitim hem de yaşam masraflarının oldukça az olduğu Litvanya’da suç oranı da çok düşük olduğundan eğitim için oldukça kaliteli ülkeler arasında yer almaktadır. Litvanya’daki en iyi üniversiteler ve bu üniversitelerin yüksek  lisans programları aşağıda yer almaktadır.

Klaipeda Üniversitesi

Litvanya’da yüksek lisans yapmak için en uygun üniversitelerden biridir. Uzun yıllardan beri faaliyette olan bu üniversite kaliteli eğitim vermekte ve donanımlı öğrenciler yetiştirmektedir. Tüm bunların yanında öğrenciler için sosyal imkanlar ve barınma imkanları da üniversite tarafından sunulmaktadır. Öğrencilerin bu üniversitede yüksek lisans yapabilmesi için IELTS ve TOEFL’dan gerekli puanları almış olması ve diploma ortalamalarının da en az 3.00 olması gerekmektedir. Öğrencilere sunulan yüksek lisans bölümleri ise Bilişim ( 2 yıl ) 3480 EUR, Sağlık Yönetimi (2yıl) 2400EUR, Halk sağlığı eğitimi (2yıl ) 2400EUR, Sosyal Hizmet (2yıl ) 1980EUR, Uluslararası Turizm ve Etkinlik Yönetimi (1,5 yıl) 2660EUR, Deniz Çevr, Mühendisliği (1,5 yıl ) 3480EUR, Endüstri Mühendisliği (2yıl) 3480EUR, Teknik Bilişim Sistemleri Mühendisliği (2yıl ) 3480 ve Edebiyat Bilimi’dir. (2yıl ) 3360EUR

Öğrenciler gerekli vize işlemlerini tamamladıktan sonra bu üniversiteye başvurabilmekte ve gerekli eğitimleri alabilmektedir. Elbette tüm belgelerin ve koşulların yerine getirilmiş olması gerekmektedir.

Kaunas Üniversitesi

Litvanya’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin yine çok tercih ettiği üniversiteler arasında yer almaktadır. Bu üniversite de yine diğer okullarda olduğu gibi TOEFL ve IELTS alanında belli bir puan ve en az 3.00 diploma notu talep etmektedir. Öğrenciler gerekli talepleri yerine getirdikten sonra başvuru işlemlerini sağlayabilmektedir. Çok kaliteli eğitim veren bu üniversite pek çok Türk öğrenciyi de mezun etmiştir. Üniversitenin öğrencilere sunmuş olduğu yüksek lisans programları ise ; Mimarlık (2yıl ) 4000EUR, Bilişim (2yıl ) 4000EUR, Muhasebe (2yıl ) 3500EUR, Uluslararası iş (2yıl) 3500EUR, İnşaat Mühendisliği ( 2yıl ) 4000EUR, Uluslararası İlişkiler(2 yıl ) -2600 EUR, Ticaret ve Uluslararası Ticaret(2 yıl ) -2600 EUR, Finans (2 yıl ) -2600 EUR, Uluslararası İktisat(2 yıl ) -2600 EUR, Enerji ve Çevre(1,5 yıl ) – 3700 EUR, Moleküler Biyoloji ve Biyo teknoloji (2 yıl )-3700 EUR, Uygulamalı Bilişim(2 yıl )-3700 EUR, Uygulamalı Sosyoloji(2)-2600 EUR, Sosyal Antropoloji (2 yıl )-2600 EUR, Eğitim Yönetimi (2 yıl ) -2600 EUR ve Sosyal Hizmet’tir. (2yıl) 2600EUR

Vilnius Üniversitesi

Öğrenciler aynı zamanda Vilnius Üniversitesi’ni de tercih edebilmektedir. Bu üniversite de yıllardır Litvanya’da yüksek lisans alanında hizmet veren üniversitelerden biridir. Öğrencilerin alım koşulları diğer üniversiteler ile aynıdır. Başvurular onaylandıktan sonra öğrenim döneminin başlangıç tarihinde okula başlanmakta ve eğitim dönemi başlamaktadır.

Af Eğitim, öğrencilere yüksek lisans alanında hizmet sunmaktadır. Yurt dışında eğitim görmek isteyen öğrenciler Af Eğitim aracılığı ile danışmanlık hizmeti alabilmekte ve kendilerine en uygun olan üniversiteyi tercih edebilmektedir. Af Eğitim, öğrencilerin tüm evrak işlerini de çok yakından takip etmektedir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi