İngiltere'de Hukuk İngilizcesi | A&F Yurtdışı Eğitim

İngiltere’de Hukuk İngilizcesi ( Legal English)

Hukuk İngilizcesi, globalleşen dünyamızda her meslek dalında olduğu gibi hukuk alanında da doğan İngilizce ihtiyacını karşılamak için hazırlanan eğitimlerden biridir. Tüm mesleklerde olduğu gibi hukuk alanında da yabancı dil bilmek ve özellikle bu yabancı dilin hukuk terminolojisine hakim olabilmek hukuk alanındaki profesyonelleri bir hatta birkaç adım ileri taşıyacaktır Sözleşmelerin sadece şirketlerde değil, kişisel hayatımızda bile karşımıza çıktığı düşünülürse, hukuk İngilizcesinin önemi daha iyi anlaşılır.

Bir hukuk öğrencisi mevzuatı yeterince iyi öğrenip, uygulamaya dökebilmenin yanına, eğitimini bir de yabancı dil ile desteklerse, yurtdışındaki emsal davaları inceleme, uluslararası şirketlerde çalışma, veya uluslararası şirketleri temsil etme olanağı da elde ederek, rakiplerinden bir adım daha öne çıkma şansını yakalayacaktır.

Yabancı dil tercihini İngilizceden yana kulanan öğrenciler ve profesyoneller için üç farklı içerikte hazırlanmış programlar bulunmaktadır. Mesleğinde profesyonelleşmiş avukatlar, yeni mezun avukatlar ve hukuk öğrencileri için ayrı ayrı hazırlanmış içeriklerden oluşmaktadır.

Ayrıca kişinin ihtiyaçları, bütçesi ve dil eğitimine ayırdığı zaman dilimi dikkate alınarak özel programlar da hazırlanabilmektedir.

Talebe göre programlar, Amerika Hukuk İngilizcesi ve İngiltere Hukuk İngilizcesi programları olarak da ayrıştırılabilmekte, veya ihtiyaç doğrultusunda kişiye özel paketler de oluşturulabilmektedir

Farklı süre ve içeriklerden oluşan Yurtdışı Hukuk İngilizcesi Programları genel olarak; sözleşme maddeleri ve danışma mektubu hazırlama, toplantı teknikleri, iletişim stratejileri, kanuni vaka analizleri vb konulardan oluşur.

Ticaret Hukukçuları (LCO)

Bu program, halihazırda sektörde aktif olarak çalışan deneyimli hukukçular için düzenlenmiştir.

Genç Avukatlar (LYL)

Bu program kısa süreli bir program olup, hukuk kariyerine yeni başlamış ya da henüz hukuk öğrencisi olan kişiler için düzenlenmiştir.

Hukuk İngilizcesi Sınavı (TOLES)

Bu program Hukuk İngilizcesi Sınavına hazırlanan öğrenciler için düzenlenmiştir ve genellikle 3 hafta sürer.

Uluslararası Hukuk İngilizcesi Sertifikası (ILEC)

Bu program Cambridge ESOL tarafından hazırlanır ve Uluslararası Hukuk İngilizcesi Sınavına hazırlanan kişiler için düzenlenmiştir. Bu kurs 4 hafta sürmektedir.

– Hukuk İngilizcesi Fiyat Listesi için tıklayınız.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi