Litvanya'da Üniversite | A&F Yurtdışı Eğitim

Üniversite eğitimi, her bireyin almak istediği ve kaliteli işlerde çalışabilmek için mutlaka tamamlaması gerektiği bir eğitim dönemidir. Bu alanda öğrenciler doğru seçimleri sağlamalı ve elbette iyi üniversiteleri tercih etmelidir. Uzun yıllardan beri dünya genelinde pek çok üniversite eğitim imkan sunmakta ve kaliteli bireyler yetiştirmektedir. Bunların içinde Litvanya’da bulunan üniversiteler de büyük yer tutmaktadır. Litvanya’da üniversite eğitimi almak isteyen pek çok Türk öğrenci arayışa girmekte ve hangi okulu tercih edeceği konusunda da kararsız kalmaktadır. Af Eğitim, bu alanda öğrencilere kaliteli hizmet sunmakta ve doğru yönlendirmeleri sağlamaktadır. Litvanya’da en iyi eğitimleri veren üniversiteler ve bu üniversitelerin detayları ise aşağıda yer almaktadır.

Lithunian University of Educational Sciences

Bu üniversite, Litvanya’nın en önemli üniversitelerinden biridir. Dünyanın ilk pedagoji eğitimi de bu üniversite tarafından verilmiştir. Okul, lisans, yüksek lisans ve doktora alanında eğitim imkanı sunmaktadır. İngilizce ağırlıklı eğitim vermekte ve pek çok da bölüm ile öğrencileri ağırlamaktadır. Pedagoji, Psikoloji, Tarih, Felsefe, Filoloji, İşletme ya da Ekonomi gibi pek çok bölüm öğrencilerin tercih edebileceği bölümler arasında yer almaktadır. Litvanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin gerçekten iyi eğitim alabilecekleri okullar arasında ilk sırada yer almaktadır. Öğrencilerin bu okula başvuru yapabilmeleri için ise;

  • Lise ya da dengi okullardan mezun olması ve okulun belirlemiş olduğu TOEFL ya da IELTS puanını sağlamış olması gerekmektedir.

Kaunas Teknik Üniversitesi

Teknik anlamda eğitim veren bu okul, Litvanya’nın en eski ve en köklü okullarından biridir. 1000’den fazla profesör ile eğitim sunan bu okul, mimarlık fakültesi ile bilinmektedir. Çok nitelikli öğrenciler yetiştiren bu okul, Litvanya’nın en iyi okullarından biri olmayı da çok kısa sürede başarmıştır. Okul öğrencilerine 2 tür hazırlık programı sunmaktadır. Birisi İngilizce hazırlık, diğeri ise Mimarlık hazırlık şeklindedir. Litvanya’da üniversite eğitimi alanında teknik bir okul olan bu üniversite, son derece kaliteli hizmet vermekte ve öğrencileri de son derece memnun etmektedir. Üniversiteye başvuru yapabilmek için ise;

  • Lise ya da meslek lisesinden mezun olmak ve 5 üzerinden 2.5 puan sağlamış olmak,
  • IELTS’ten 6.0 diploma, 6.5 araştırma notu almış olmak,
  • TOEFL’dan ise 55, araştırmadan 70 puan almış olmak gerekmektedir.

Litvanya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Sağlık alanında hizmet veren bu üniversite, Litvanya’nın önde gelen üniversiteleri arasında yerini korumaktadır. Uzun yıllardan beri hizmet veren bu üniversitenin Tıp ve Veterinerlik Akademisi olmak üzere iki akademisi bulunmaktadır. Sağlık alanında Litvanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir üniversitedir. Yüksek lisans, lisans ve doktora alanında eğitim imkanı sunmaktadır ve uzun yıllardır da varlığını sürdürmektedir. Öğrencilere İngilizce ağırlıklı eğitim sunan bu üniversite, kaliteli sağlık personelleri yetiştirmektedir. Bu üniversiteden mezun olan öğrenciler de başarılı bir şekilde işe yerleşmektedir.

Tıp, Hemşirelik, Ortodonti, Veterinerlik ve Eczacılık alanında eğitim vermektedir. Öğrencilerin bu üniversiteye başvurmaları için koşullar biraz farklıdır. TOEFL, IELTS gibi sınavların sonuçlarına göre yerleştirme sağlamaktadır. Vize koşullarını yerine getiren öğrenciler de kolay bir şekilde üniversiteye başvuru yapabilmektedir.

Litvanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler Af Eğitim aracılığı ile detaylı bilgi alabilmekte ve başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Af Eğitim, öğrenciler için en uygun üniversiteleri bulmakta ve doğru bir biçimde yönlendirmelerini sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra öğrencilerin tüm evrak takip işlemlerini ve detaylarını da titiz bir şekilde Af Eğitim üstlenmekte ve başvuru sürecini tamamlamaktadır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi