Almanya'da Yaz Okulu Programları | A&F Yurtdışı Eğitim

Almanya’da Yaz Okulu Programları

Almanya doğa güzellikleri ve zengin tarihi ile Avrupa’da yaz okulları arasında sıkça tercih edilen bir ülkedir. 18 yaşından küçük genç öğrenciler için ister doğayla iç içe, şehirden uzak, Alp Dağları’nın eteğinde isterlerse de capcanlı şehir merkezlerinde sosyal bir çevrede Almanca öğrenirken çok sayıda aktivite ve gezilerle mükemmel bir tatil sunar. Almancalarını geliştirmek isteyen genç öğrenciler güvenilir bir ortam içerisinde yaz tatillerini yepyeni deneyimler, arkadaşlıklar ve özgüven duygusu edinerek geçirirler. Bütün dersler ve aktiviteler kampüs alanı içerisinde ve gözetmenlerin denetiminde gerçekleştirilir. Gözetmenler 7/24 öğrencilerin güvenliğini sağlayacak tecrübeli eğitmenlerdir. Yaz okulu programları uluslararası öğrenciler için seviye ve yaşlarına uygun olarak hazırlanır. Yaz okulu programlarında öğrencilerin bütün gereksinimleri okul tarafından karşılandığı için, öğrencilerin yanlarında para taşımaları gerekmez.

Almanya Yaz Okullarında Eğitim

Almanya yaz okullarında eğitim ve diğer tüm aktiviteler üniversite kampüsü içerisinde, gözetmenler eşliğinde, güvenilir bir ortamda gerçekleşir. Yaz okulu programlarında her bir sınıf, öğrencilerin yaş ve dil seviyelerine göre hazırlanır. Yaz okulu eğitimi sabah kahvaltısından sonra başlar. Genellikle haftada 15 – 20 saat İngilizce dil eğitimi ve ders bitiminde yapılan günlük aktivitelerin dahil olduğu programlar vardır. Ayrıca isteğe göre yoğun dil eğitimi içerikli programlar da vardır. Yoğun programda öğleden sonra aktiviteleri yerine ekstra dil eğitimi yapılır, öğrenciler akşam aktivitelerine katılabilirler. Aktiviteler ve geziler uluslararası, yakın yaşlarda fakat aynı dili konuşmayan öğrencilerin seçilmesine dikkat edilerek oluşturulan gruplar ile birlikte yapılır. Bu sayede programa katılan öğrencilerin grup içerisinde İngilizce konuşup sosyalleşmeleri hedeflenir.

Almanya Yaz Okullarında Aktivite ve Geziler

Almanya yaz okulları aktiviteleri derslerden sonra genellikle öğle ve akşam saatlerinde gruplar halinde veya isteğe bağlı olarak seçilen bir alanda bireysel bir şekilde yapılır. Aktiviteler sırasında deneyimli bir eğitmen öğrencileri yönlendirir. Almanya ‘da dünya çapında ünlü mekanlar ve coğrafik alanlar yaz programı dahilince çeşitli gezi ve turlarla ziyaret edilir. Tüm geziler boyunca gözetmenler öğrencilere eşlik eder. Çoğu gezi ve turlar yaz programı paketine dahildir.

Almanya Yaz Okullarında Konaklama

Almanya yaz okulları konaklamaları genellikle kampüs içerisinde yer alan öğrenci yurtlarında yapılır. Bazı okullar aile yanı konaklama hizmeti de sunar fakat aile yanı konaklama için önerilen öğrenci profili 15 yaş üstüdür. Aile yanı konaklamada ailelerin tümü okul yetkilileri tarafından seçilir. Öğrenci yurdu girişi ve yaz programı dahilindeki tüm etkinlikler okul yetkilileri tarafından kontrol edilir ve yurt içerisinde öğrencilerin güvenliği yine okul tarafından sağlanır.

Almanya Yaz Okulu Merkezlerimiz

  • Did Deutsch Institut, Berlin (14-17)
  • Did Deutsch Institut, Frankfurt (14-17)
  • Did Deutsch Institut, Munich ( 14-17)
  • Humbolt Junior Yoğun Kurs, Bad Schussenried (10-14)
  • Humbolt Junior Yoğun Kurs, Lindenberg (10-14)
  • Humbolt Teenagers Yoğun Kurs, Bad Schussenried (14-17)
  • Humbolt Teenagers Yoğun Kurs, Lindenberg (14-17)
BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi