Yurtdışında Dil Eğitimi ve Çalışma Sistemi | A&F Yurtdışı Eğitim

Yurtdışında Dil Eğitimi

Sınırların kalktığı globalleşen dünyamızda yabancı dil bilmek bir zorunluluk olmanın dışında artık eğitim ve iş dünyası için bir gereklilik halini aldı. Önceleri İngilizce, Almanca, Fransızca en çok öğrenilmek istenen diller arasındayken son yıllarda turizmin etkisi ile İspanyolca ve Rusça dil okulları popüler tercihler arasında fakat Çin ekonomisinin hızla büyümesi ve küresel ticaret Çince öğrenmek isteyenlerin sayısını hızla arttırdı.

Neden Yurtdışı Eğitim?

Yabancı dil öğrenmenin en kesin ve kısa yolu anadil olarak konuşulduğu ülkede kültürü ile beraber öğrenmektir. Yabancı dil öğrenmek isteyen birey öncelikle dilini öğrenmek istediği ülkenin okullarının resmi temsilcisi olan yurtdışı eğitim danışmanlığı firması ile görüşmelidir. Konu hakkında yeterli bilgi ve birikime sahip olan acente okul seçimi, kaydı, ödemeler, vize prosedürü ve eğitim sonuna kadar danışmanlık desteğini ücretsiz olarak verecektir.

Yurtdışı Dil Okulları Eğitim Sistemi

Yurtdışı dil okullarında eğitim sistemi uluslararası bazı kurallarla belirlenmiştir. Eğitim almak isteyen birey genel programlarda 20-25 veya haftada 30 saatlik ders programlarından birini tercih edebilir.

Bu programların alternatifi olarak bazı okullarda 15 ve 35 saat seçenekleri de bulunmaktadır. Bunun yanında sadece konuşma kursları, özel mesleki dil kursları ve alternatif pek çok eğitim seçeneği de bulunmaktadır.

Yurtdışı Yaz okulları Eğitim Sistemi

Yurtdışı yaz okulları 10-17 yaş aralığında olan öğrencilerin yaz tatillerinde yabancı dil öğrenmenin yanı sıra eğlence, spor ve gezi aktiviteleri ile zenginleştirilmiş ülke kültürü, mutfağı ve insanı ile bir bütün halinde hazırlanmış öğrenci programlarıdır.

Yurtdışında Mesleki Dil Eğitimi

Gelişen teknoloji ve iş dünyasında yaşanan hızlı gelişmeler ışığında mesleki dil eğitimi kurumların vazgeçilmez bir gerekliliği halini almıştır. Bünyesinde çalışan tüm bireylerin karşılıklı iletişim içinde bulunduğu ülkenin iş hayatının yanı sıra onun kültürünü, iletişim biçimlerini, sunuş ve ifade yöntemlerini de öğrenebildiği bu kurslar sayesinde kariyer gelişimlerini başarıyla tamamlayacaklardır.

Yurtdışında Konaklama

Yurtdışında eğitim alırken Okul konaklaması (öğrenci yurdu) Aile yanı konaklama olmak üzere iki farklı konaklama çeşidi bulunur.

Yurtdışında Çalışma İzni

Birçok ülkede dil eğitimi alan öğrencilerin çalışma izni bulunmazken, üniversite öğrencilerinin kanun çerçevelerinde haftalık olarak belirlenmiş çalışma izinleri vardır.

 

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi