Avustralya'da Üniversite | A&F Yurtdışı Eğitim

Üniversite eğitimi, iyi iş olanaklarının sağlanabilmesi için günümüzde artık önemli bir koşul haline gelmiştir. Elbette iyi bir üniversiteden mezun olan kişiler de daima daha kaliteli iş imkanlarına sahip olabilmekte ve hayat standartlarını daha da yükseltebilmektedir. Dünya genelinde pek çok üniversite bulunmaktadır ancak; Avustralya üniversite okumak isteyen öğrenciler tarafından daha sık tercih edilmektedir. Nedeni ise Avustralya’nın hem yaşanabilir bir ülke olması hem de çok kaliteli eğitim imkanı sunmasıdır. Üstelik Avustralya’da bulunan tüm üniversitelerin de YÖK ile denkliği bulunmaktadır. Avustralya’da üniversite eğitimi bu nedenlerden dolayı Türk öğrenciler tarafından da çok tercih edilmektedir. Aşağıda Avustralya’da üniversite eğitimi alınabilecek en iyi okullara ve detaylarına yer verilmiştir.

Kaplan Business School Australia

Bu okul, öğrencilere yarı zamanlı ya da tam zamanlı üniversite imkanı sunmaktadır. Okulun eğitim dönemleri mart, temmuz ve kasım ayında başlamaktadır. Öğrenciler vize imkanlarını sağladıkları takdirde okula başvuru yapabilmektedir. YÖK denkliği olan bu üniversite, Avustralya’nın en önemli ve kaliteli üniversitelerinden biridir. Aynı zamanda yüksek lisans eğitimi de sunulmaktadır. Avustralya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler bu üniversiteyi rahatlıkla tercih edebilmektedir.

Üniversiteye başvuru için;

  • Lise ya da dengi olan bir okuldan mezun olmak,
  • IELTS 6.0’dan en az 5.5 ya da TOEFL’dan 80 puan almak,
  • IELTS 5.5’ten en az 5.0 ya da TOEFL’dan 70 puan almış olmak gerekmektedir.

Programların fiyatları ise içeriklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu alanda Af Eğitim, başvurmak isteyenlere detaylı hizmeti sunmaktadır.

University Of Canberra

Avustralya’da üniversite eğitimi alabilmek için başvurulabilecek en kaliteli üniversitelerden biri olmakla birlikte öğrencilere pek çok alanda da fırsat sunmaktadır. YÖK denkliği bulunan bu üniversite, genel İngilizce, yoğun İngilizce,üniversite girişe hazırlık, IELTS’e hazırlık gibi pek çok alanda da hizmet sunmaktadır. Bu okuldan mezun olan öğrenciler çok kısa sürede iş bulabilmekte ve en iyi alanlara yerleşebilmektedir. Biyoloji, Mimarlık, Mühendislik, Ekonomi, Moda Tasarımı, Psikoloji, Hukuk, İşletme ve Gazetecilik gibi pek çok bölüm üzerinden imkan sunulmaktadır.

Lisans bölümlerine başvuru yapabilmek için;

  • Lise ya da meslek lisesinden mezun olmak ve 5 üzerinden 2.5 başarı sağlamış olmak gerekmektedir.
  • IELTS’ten 6.0, TOEFL’dan ise 55 puan almış olmak gerekmektedir.

Bu koşulları sağlayan öğrenciler istedikleri lisans programına başvuruda bulunabilmekte ve eğirim alabilmektedir.

Victoria University

Avustralya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin seçebileceği en iyi üniversitelerden biri olarak bilinmektedir ve YÖK denkliği de bulunmaktadır. Genel İngilizce, IELTS hazırlık, yoğun İngilizce ve üniversiteye hazırlık olarak hizmet de sunmaktadır. Avustralya’nın bilinen en iyi üniversitelerinden biridir ve yoğun eğitim vermektedir. Bu üniversiteden mezun olan öğrencilerin iş bulabilme imkanları da oldukça fazladır. Hukuk, Psikoloji, Sanat tarihi, Mühendislik gibi pek çok alanı öğrenciler tercih edebilmektedir. Öğrencilerin bu üniversiteye başvuru yapabilmeleri için belli koşullar bulunmaktadır. Bu koşullar ise aşağıdaki gibidir.

  • Lise ya da dengi olan okullardan mezun olmak,
  • IELTS’ten 6.5, araştırmadan 7.0 almış olmak,
  • TOEFL kursundan 90, araştırmadan ise 100 almış olmak.

Başarı notları biraz yüksek olan bir okuldur ve seçkin öğrencileri kabul etmektedir. Bu nedenle de her öğrencinin kolay bir şekilde girebileceği bir okul değildir.

Bu okula başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler Af Eğitim aracılığı ile başvuru gerçekleştirebilmekte ve detaylı bilgi talebinde bulunabilmektedir. Öğrencilere her zaman doğru yönlendirmeler sağlayan Af Eğitim, en uygun üniversitelere yerleştirilme konusunda da kaliteli hizmet sunmaktadır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi