Almanya'da Almanca | A&F Yurtdışı Eğitim

Almanya’da almanca dil eğitimi, Almanya şehir ve bölgelerine göre almanca dil okulu seçenekleri ve almanya dil okulları fiyat listesi, Almanya öğrenci vizesi ve daha fazlası için ücretsiz eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Dünya’da bir sanayi devi olan Almanya’nın Türkiye’de de çok etkin sanayi kuruluşları bulunmaktadır. Dolayısıyla Türkiye’de pek çok kişi bu kuruluşlarda yer alabilmek için Almanca’yı en iyi şekilde öğrenme çabası içindeler. Almanca’yı en akıcı ve çabuk şekilde öğrenmenin en pratik yolu ise Almanya’da bulunan eğitim kurumlarından birinde eğitim almaktır.

Almanca dil eğitimi için tercih edilen şehirler; Frankfurt, Duesseldorf, Berlin ve Münih’tir. Bununla beraber, Almanya’da üniversite eğitimi, yüksek lisans yapmak da mümkündür.

Avrupa Birliği’nin resmî dillerinden biri ve en çok konuşulanıdır. Almanca 38 ülkede yaklaşık 120 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Özellikle Almanya, Avusturya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İsviçre’nin büyük bölümü, İtalya’nın Güney Tirol bölümü, Belçika’nın doğu kantonları, Polonya ve Romanya’nın kimi bölgeleri ve Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinde konuşulmaktadır. Çeşitli Doğu Avrupa ülkelerinde Almanca konuşan azınlıklar bulunmaktadır. Bunların arasında Rusya, Macaristan ve Slovenya sayılabilir. Ayrıca Kuzey Amerika’nın (özellikle ABD), Latin Amerika’da Arjantin ve Brezilya’nın kimi bölgelerinde Almanca konuşulmaktadır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi