Malta'da İngilizce - Malta Dil Okulları | A&F Yurtdışı Eğitim

Yılın her döneminde İngilizce dil eğitimi alabileceğiniz özellikle yaz aylarında hem tatil yapıp hem de eğitim alabileceğiniz bir adadır Malta. Eski bir İngiliz sömürgesi olması sebebiyle ikinci dilleri İngilizcedir, halkın hemen hemen hepsi İngilizce konuşabilir bu sebeple pratik yapabilme olanağınızda oldukça yüksektir.

Malta, turizm cenneti olduğu kadar kaliteli yabancı dil eğitimi veren ve ekonomik bir ülkedir. Ülke nüfusunun az olmasından kaynaklanan refah düzeyi normalden bir tık üsttedir. Malta Dil Okulları, bu sebeple diğer ülkelere nazaran daha ucuzdur. Yabancı dil eğitimi görmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır ve Malta Dil Okulları daha çok talep almaktadır. Bununla birlikte dil okulları, eğitim kalitesini arttırmak amacıyla devlet tarafından denetim altında tutulmaktadır.

Malta’da bulunan 50’nin üzerinde yabancı dil okulu seçeneği öğrenciler tarafından çeşitlilik olarak kolaylık sağlamaktadır.

Kültürel ve Coğrafi Avantajlar

Malta, hayat şartları oldukça kalitelidir. Akdeniz ülkesi olmasıyla birlikte Türk öğrenciler için iklim açısından hiçbir sorun yaşanmaz aksine soğuk ülkelerde alınan yabancı dil eğitimine göre daha avantajlı olacaktır. Malta insanları da iklimi kadar sıcaktır. Özellikle yemekleriyle Türk mutfağıyla beraber özellik göstermesinin sağladığı avantajla birlikte öğrenciler, Malta’da kültüre kolaylıkla alışabilir.

Malta-Türkiye arası mesafenin sadece 3,5 saat olması da Malta Dil Okullarının, Türk öğrenciler tarafından tercih edilmesini artıran bir diğer faktördür. Yabancı dil eğitimi için Malta’yı tercih eden öğrenciler, istedikleri zaman 3,5 saatlik bir uçak yolculuğuyla ailelerini ziyaret edebilme imkanına sahiptir.

Eğitim Avantajları

Malta’da bulunan 50’nin üzerinde yabancı dil okulu seçeneği öğrenciler tarafından çeşitlilik olarak kolaylık sağlamaktadır.

500 kişilik kampüslerde verilen yabancı dil eğitiminde sınıflar 10

Malta takımadaları 3 adadan oluşur: Malta, Gozo ve Comino. Bu 3 adalardan en popüler olanı Malta’dır. Özellikle yaz aylarında turist ve öğrencilerin tercih ettiği Malta’da pek çok özel dil okulu bulunmaktadır.

Konaklama Avantajları

Malta Dil Okullarında, eğitimini sürdüren öğrenciler için konaklama seçenekleri de düşünülmüştür. Hayatın genel olarak ucuz olmasıyla birlikte, konaklama seçenekleri de öğrenciler için ekonomiktir. Öğrencilerin tercihine göre şekillendirilen konaklama seçenekleri; hotel, öğrenci yurdu, aile yanı konaklama ve öğrenci apartmanlarıdır. Yurtdışından dil eğitimi almak üzere gelen öğrencilerin çoğunluğu ekonomik olarak daha avantajlı olması, dil pratiği yapma imkânı ve Malta kültürüne adapte olma amacıyla aile yanı konaklama seçeneğinden yararlanırlar. Aileler öğrencilerin yemek ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Öğrenciler; aile yanı konaklamayı tercih etmezlerse önlerinde yine kaliteli imkânları olacaktır. Malta Dil Okulları, uluslar arası öğrenciler için her detayı düşünmektedir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi