Kanada'da MBA ve Yüksek Lisans Programları | A&F Yurtdışı Eğitim

Kanada’da MBA ve Yüksek Lisans Programları

Lisans eğitimlerini tamamlayan öğrenciler çok daha donanımlı olabilmek ve kaliteli bir işte çalışabilmek için yüksek lisans eğitimi almaya karar vermektedir. Lisans eğitiminden sonra alınacak yüksek lisans eğitimi için de dünya genelinde pek çok üniversite bulunmaktadır. Hatta ülkemizde master aşamasını yurt dışında tamamlamış olan kişilere daha çok öncelik verilmektedir. Yurt dışında eğitim olanaklarının daha uygun olması ve kaliteli eğitim verilmesi nedeniyle de pek çok öğrenci farklı ülkeleri tercih etmektedir. Bunların içinde de ilk sıralarda Kanada yer almaktadır. Kanada’da yüksek lisans eğitimi veren pek çok üniversite bulunmaktadır. Kanada’da eğitimine devam etmek isteyen kişiler için en iyi üniversiteler ve detayları ise aşağıda yer almaktadır.

Algoma Üniversitesi

Yüksek lisans eğitimi için öğrencilerin sıklıkla başvurdukları üniversitelerden biridir. Oldukça eski üniversitelerden biri olan bu okul, lisans eğitiminin başarı ile bitirilmiş olması şartı aramaktadır. Öğrencilere 25.000 Dolar karşılığında Bilgisayar Oyun Teknolojileri alanında yüksek lisans hakkı tanımaktadır. Ücretli olan bu programa katılmak ve Kanada’da yüksek lisans yapabilmek için öğrencilerin bilgisayar bilimleri, matematik ya da bilgisayar mühendisliği bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Öğrencilerin TOEFL üzerinden 100 puan almış olmaları gerekmektedir. Üniversiteden mezun olan bu öğrencilerin ise diploma notlarının ortalama 3.00 olması da aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Öğrencilere kampüs içinde barınma ve sosyal aktivite konusunda büyük imkanlar sunulmaktadır. 8.000 Dolar gibi yaşam giderleri bulunurken, eğitim materyalleri için ise ortalama 2000 Dolar harcanmaktadır.

Centenniel College

Kanada’da yüksek lisans yapmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği okullardan biri de Centenniel College’dır. Ontario’da bulunan bu okulun 12.000’den fazla da öğrencisi bulunmaktadır. Uzun yıllardan beri yüksek lisans alanında eğitim veren bu üniversite, 15.375 dolar üzerinden eğitim imkanı sunmaktadır. Ücretli olan bu üniversitede yüksek lisans için Havacılık, işletme ya da sağlık alanında yüksek lisans imkanı da verilmektedir. Öğrenciler lisans diplomaları ile başvurmak durumundadır ve TOEFL’dan yeterli puanın alınmış olması gerekmektedir. Tüm bunların yanında 4-5.000 dolar gibi bir masraf da barınma için harcanmaktadır. Diploma notunun en az 3.00 olması da yine okulun aramış olduğu başlıca şartlar arasında yer almaktadır.

Thompson River University

Kanada’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin rahatlıkla seçebileceği üniversitelerden biridir. MBA yani İşletme Master imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda bu okulda lisans sonrası için pek çok diploma programı da bulunmaktadır. Öğrenciler Muhasebe, Finans, Pazarlama ya da İnsan Kaynakları alanında lisans sonrası diploma programlarından da faydalanabilmektedir. Öğrencilerin yüksek lisans yapabilmeleri için herhangi bir lisans bölümünden mezun olmuş olmaları gerekmektedir. En az GMAT 500 ibraz edilmesi gerekmektedir. Lisans diploma ortalamasının en az 3.00 olması gerekirken 2 adet de referans mektubu üniversite tarafından talep edilmektedir. Öğrencilerin TOEFL’dan 88, IELTS’ten ise 6.5 alması gerekmektedir. Üniversitede ortalama yaşam giderleri 10.000 Dolar civarındadır.

Kanada’da yüksek lisans yapmak isteyen ve bu okulu tercih eden öğrenciler çok kısa vadede iş bulma fırsatı ile karşı karşıya kalmaktadır. Uzun yıllardır eğitim veren bu üniversite, Kanada’nın önemli üniversitelerinden biri olmayı da başarmıştır. Yüksek Lisans eğitimi 1 yıl sürmekte ve öğrencilerden MBA ücreti olarak yaklaşık 31.000 Dolar talep edilmektedir.

Af Eğitim, Kanada’da yüksek lisans yapmayı planlayan öğrencilere gereken tüm desteği sağlamaktadır. Tüm evrak ve okula başvuru süreçleri Af Eğitim tarafından yürütülmekte ve bu alanda öğrenciler daima desteklenmektedir. Öğrenciler için en uygun okullar da yine Af Eğitim tarafından sağlanmaktadır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi