İngiltere Dil Okulları | A&F Yurtdışı Eğitim
İngiltere Dil Okulları

İngilizce Dil Okullarının Bulunduğu Bölgeler ve Şehirler :

İngiltere’de İngilizce eğitim almak isteyen bireyler için İngiltere dil okulları şehirlere göre ayrı ayrı konaklama ve fiyat bilgileri ile aşağıda verilmiştir.  Listemizde yer alan fiyatlar yurtdışındaki okulların orjinal web sayfalarında yazan fiyatlarla bire bir aynıdır. A&F Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ingilizce eğitim danışmanlığı konusunda sizden ek bir danışmanlık ücreti talep etmediği gibi yurtdışındaki okulların sunduğu indirimlerden yararlanmanızı sağlar.

–  Bournemouth Dil Okulları

–  Brighton Dil Okulları

–  Bristol Dil Okulları

–  Cambridge Dil Okulları

Eastbourne Dil Okulları

Hastings Dil Okulları

Londra Dil Okulları

Manchester Dil Okulları

Oxford Dil Okulları

Leeds Dil Okulları

Diğer Bölgelerdeki Dil Okulları

– İngiltere Dil Okulları Fiyat Listesi

İngiltere’de İngilizce Dil Kursları

İngiltere dil okullarının tamamı İngiltere dil merkezleri Ulusal Derneği ile işbirliği içinde bulunan British Council tarafından yürütülen akreditasyon programı içinde bulunur. İngiltere’de 430 akredite edilmiş dil kursu bulunmaktadır.

Eğitim ve öğretim standartları açısından İngilizce dil kursları her dört yılda bir denetlenir. Bağımsız Denetçiler tarafından dört ana standart kontrol edilir:

-Öğrenciler ve öğretmenler için eğitim kaynakları ve çevresel şartlar

– Eğitimde öğretme ve öğrenme standartları

-Öğrenci refahı için okulda bulunan destek ve hizmetler.

Bu standartları karşılamayan İngilizce dil kurslarının akreditasyonları iptal edilir.

İngiltere’de yüksek öğrenim; Üniversiteler ve Kolejler

Birleşik Krallıkta her kurum programlarının standart ve kalitesinden sorumlu olmakla birlikte, Yüksek Öğretim Kalite Güvencesi Ajansı (QAA), düzenli olarak Üniversiteler ve Kolejlere bağımsız denetim yürütmektedir. Kalite ve uygun akademik standartlarda yükseköğretim sağlanması amacıyla kurumlar denetlenmektedir. Hatta İngiltere dışında lisans programları hizmeti veren kurumları dahi QAA tarafından geliştirilen pratik bir kod sayesinde inceleyebilirsiniz. İngiltere Eğitim sistemi kurumlar içinde birçok bölüm, müfredat ve rehberlik bölümleri inceleme gezileri yaparak, meslek kuruluşları tarafından akredite edilmiştir.

İskoçya’da bulunan Kolejler ve Eğitim sistemi de Krallığa bağlı Müfettişlik (HMIE) tarafından denetimlere tabi tutulmaktadır.

İngiltere’de bağımsız (özel) okullar

İngiltere’de bağımsız (özel) okulların çoğunluğu Bağımsız Okullar Konseyi (ISC) üyeleridir. ISC’nin alt kolu olan Bağımsız Okullar Müfettişliği (ISI), , tüm üye okulları düzenli olarak teftiş eder ve yüksek standartlarını korumak için kontrol altında tutar.

ISC üyesi olmayan özel okullar ise Eğitim, Çocuk Hizmetleri ve Becerileri (Ofsted) Standartlar Bürosu tarafından denetlenmektedir. Tüm İngiltere’de özel okul standartları aşağıdaki kıstas aralığı ile ölçülür:

-Eğitim kalitesi

-Öğrencilerin ruhsal, ahlaki, sosyal ve kültürel gelişimi

-Öğrencilerin refahı, sağlık ve güvenlik

-Okul binası ve konaklama şartları

-Bilgi ve şikâyetleri ele alış biçimi ve çözüm sağlanması.

İrlanda dil kursları fiyatları hakkında ayrıntılı bilgilere İngiltere dil okulları fiyat listesi sayfamızdan ulaşabilir veya eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Firmamız tüm vize işlemleri ve İrlanda eğitim danışmanlığı hizmetlerini ücretsiz olarak vermektedir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi