İngiltere Eğitim Programları | A&F Yurtdışı Eğitim

Genel İngilizce Programları

Amacınız Yurtdışında İngilizcenizi geliştirmek ise resmi temsilciliğini yaptığımız İngiltere dil okullarından birine 4 haftadan 48 haftaya kadar, haftada 15, 20, 25, 30 derslik programlardan birine kayıt yaptırabilirsiniz. Bu program sayesinde  telaffuz, gramer ve kelime haznenizi  geliştirebilirsiniz. Genel İngilizce Programına katılabilmek için minimum 16 yaşında olmak yeterli. Program genellikle her pazartesi başlar ve her düzey için sınıflar mevcuttur.

Executive Programlar

Yoğun bir iş hayatınız varsa ve kısa sürede gramer, telaffuz ve kelime haznenizi geliştirmek istiyorsanız haftalık 40-45 saatlik periyodlardan oluşan executive programlar sizin için uygun. 1 ila 4 haftalık sürelerden oluşan program Genel İngilizcenin yanı sıra İş İngilizcesi terimlerini de içeriyor. Programa minimum katılım yaşı genellikle 25’tir ve minimum katılım düzeyi Pre-intermediate’tır.

Bire bir kurslar

İngilizce düzeyiniz yeterince iyi değilse ancak kısa süreli yoğun bir programa katılmak istiyorsanız bu program size göre. Katılımcının öğretmenden 1 e 1 olarak eğitim aldığı kısa süreli bir program tipidir. Program tamamen katılımcının istek ve ihtiyaçları doğrultusunda oluşturulur. Belirlenmiş bir katılım düzeyi ya da katılım yaşı yoktur. Programın içeriğini yalnızca genel İngilizce oluşturabileceği gibi mesleki İngilizce de oluşturabilir.( Pazarlama, turizm, bankacılık, otomotiv, sigortacılık)

İngiltere İş İngilizcesi

Hem İngilizce düzeyinizi geliştirmek hem de iş hayatına dair genel bilgileri İngilizce olarak öğrenmek istiyorsanız bu program size göre. Katılımcının genel İngilizce ve iş İngilizcesini bir arada aldığı program tipidir. Programa katılacak kişinin minimum pre-intermediate düzeyede İngilizceye sahip olması gerekir. Programın içeriği; rapor hazırlama, sunum yapma, telefon görüşmeleri, iş yazışmaları gibi konuları içerir.

Sertifika ve Diploma Programları

Üniversite eğitimi alamadıysanız ama meslek sahibi olmak istiyorsanız ya da master yapmaya yeterli İngilizce bilgisi ya da paraya sahip değilseniz bu program tam size göre. Sertifika ve Diploma Programlarının esas amacı mesleğinde profesyonelleşmek isteyen fakat yeterli vakti olamayan kişiler için kısa sureli mesleki eğitim olanakları sunmaktır. Aynı zamanda üniversite eğitimini tamamlayan ancak master yapmak için bütçeye sahip olamayanlar için de bir alternatiftir. Program 12, 24 ve 36 haftalık periyodlardan oluşur. Sertifika ve Diploma programlarına katılabilmek için en az preintermediate düzeyde dil bilgisine sahip olmak gerekir. Üniversite mezunu olma şartı ya da belirli bir katılım yaşı yoktur. Ayrıca bu programlara katılırken TOEFL, IELTS, GMAT gibi sınavlara girmeye de gerek kalmaz.

İngiltere Sertifika ve Diploma Programlarından bazıları

* İşletme Yönetimi ve İş İdaresi

* Yurtdışı Uluslararası İşletme

* Yurtdışı Uluslararası Ticaret

* Yurtdışı Uluslararası Finans

* Yurtdışı Hukuk İngilizcesi

* Turizm ve Otel Yöneticiliği

* Reklam ve Halkla İlişkiler

* İnsan Kaynakları Yönetimi

* Muhasebe ve Finansal Yönetim

* Lojistik Eğitimi

* Bilgisayar Sistem ve Network Uzmanlığı

* Yazılım ve Web Geliştiriciliği

* Moda ve Sanat Kursları

* Medikal İngilizce Programları

İngiltere’de Teacher Training Programı (Öğretmenlere Özel Kurslar)

İngilizce öğretmenleri ya da öğretmen adayları için hazırlanmış bir programdır. Programın içeriği katılımcılara en son eğitim-öğretim yöntemleri ve metodlar hakkında bilgi vermektir. Programa katılmak için en az upper-intermediate düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekir. Minimum katılım yaşı 18 dir ve program süresi en az 2 haftadır.

İngilizce öğretmenleri için olan bu program sayesinde telaffuz, dil geliştirme, sınıf içi hakimiyet gibi konularda eğitim alarak İngilizce’nizi mesleğinize uygun şekilde kullanabilirsiz.

İngiltere’de Akademik Yıl İngilizce Programları

24-36-48 haftalık periyodlardan oluşan Akademik Yıl İngilizce Programının en belirgin özelliği genel İngilizce programlarına göre %20-30 daha ekonomik olmasıdır. Programın temel içeriği gramer, telaffuz ve pratik alanlarını geliştirmekle beraber Üniversite eğitimine hazırlar nitelikte de olabilir. Akademik Yıl İngilizce programını tamamlayan bir katılımcı akabinde mesleki ingilizce eğitimi de alabilir.

Yurtdışı Sınav Hazırlık Programları

Katılımcının ihtiyacı olan sınavın içeriğine göre hazırlanmış programlardır. İngilizce dil seviyesini ilerletmenin yanı sıra sınav tekniği ile ilgili de bilgi vermek üzere oluşturulmuştur. Programın esas amacı uluslar arası alanda yüksek öğrenim görmek isteyen kişilere sınavlar için gerekli olan bilgi ve beceriyi kazandırmaktır.

İngiltere Sınav Hazırlık kurslarından bellibaşlıları şunlardır;

•Cambridge CPE (Certificate of Proficiency in English)

•Cambridge BEC (Business English Certificates)

•Cambridge CEIBT (Certificate in English for International Business and Trade)

•IELTS sınavı, IELTS (International English Language Testing System)

•Cambridge KET (Key English Test )

•Cambridge PET (Preliminary English Test )

•Cambridge FCE (First Certificate in English )

•Cambridge CAE (Certificate in Advanced English)

Yurtdışı Foundation Programı (Üniversite Hazırlık Programı)

Türkiye’de Liseden mezun olmuş bir öğrencinin İngiltere’deki bir üniversitede eğitim alabilmesi için A level düzeyinde olması gerekir. İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenci 1 yıl süreyle Foundation programına katılarak İngilizce bilgisini geliştirmenin yanı sıra matematik sosyal bilimler gibi alanlarda da üniversiteye hazırlık derecesinde bilgi sahibi olurlar.

İngiltere Yaz Okulları

8-19 yaş arası gençlerin münferit ya da lider öğretmenler eşliğinde gruplar halinde katıldığı İngilizce dil eğitiminin yanı sıra çeşitli sosyal aktiviteleri de içeren yaz kampı programlarıdır. Eğlenceyle eğitimin birleştiği bu program tipi öğrencilere uluslar arası bir ortamda bulunma ve arkadaşlıklar edinme fırsatı verir. Yurtdışı yaz okulu programlarının amacı ingilizce eğitimini sosyal aktiviteler eşliğinde vermektir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi