Kanada'da Üniversite | A&F Yurtdışı Eğitim

Üniversite eğitimi artık pek çok noktada gereklilik sağlamaktadır. İyi bir işte çalışabilmek ve hayatı idame ettirebilmek için kişilerin gerçekten iyi üniversitelerden mezun olması gerekmektedir. Yurt dışında eğitim imkanları ise son dönemde oldukça revaçtadır ve imkanı olan kişiler eğitimlerini daha çok yurt dışındaki üniversitelerden sağlamaktadır. Kanada’da üniversite eğitimi de bu alanda oldukça gelişmiştir. Öğrenciler kaliteli bir eğitim almak ve yabancı dillerini geliştirebilmek için Kanada’yı sıklıkla tercih etmektedir. Sebebi ise Kanada’daki üniversitelerin gerçekten kaliteli olması ve uzun yıllardır da bu alanda hizmet veriyor olmasıdır. Kanada’da öğrencilerin eğitim alabilecekleri üniversiteler ve bu üniversitelerin detayları ise aşağıda yer almaktadır.

Waterloo Üniversitesi

Kanada’nın önemli üniversitelerinden biri olan Waterloo Üniversitesi, öğrenciler için gerçekten kaliteli eğitim hizmeti sunmaktadır. Bu üniversiteden mezun olan öğrenciler kısa vadede gerçekten iyi iş olanaklarına da sahip olabilmektedir. Klinik Psikoloji, Mühendislik ve Sağlık Bilimleri gibi pek çok bölüm ile bilinmektedir. Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği üniversiteler arasında yer almaktadır. Uzun yıllardır var olan bu üniversite, çok sayıda da öğrenci mezun etmiştir. Üniversiteye başvurabilmek için öğrencilerin lise ya da dengi okullardan mezun olmaları gerekmektedir. Okulun da aynı zamanda belli şartları bulunmaktadır. TOEFL ve IELTS gibi alanlardan belli puanların alınmış olması gerekmektedir. Bu puanları da yine üniversite belirlemekte ve başarı yüzdelerine göre öğrenci alımı sağlamaktadır.

Western Üniversitesi

Ontario eyaletinde bulunan bu üniversite, kaliteli öğrenciler yetiştirmektedir ve uzun yıllardır eğitim alanında hizmet sunmaktadır. LYS ya da YGS gibi sınavlar ile alım yapmayan bu üniversitenin kabul için farklı koşulları bulunmaktadır. Bunun için de TOEFL ya da IELTS gibi sınavlardan öğrencilerin belli puanlar almış olması gerekmektedir. Lise ya da dengi olan okullardan mezun olmak da başlıca şartlar arasında yer almaktadır. Kanada’da üniversite okumak isteyen ve Western Üniversitesi alanında seçim yapan öğrenciler, belli ücretler ödemek durumundadır. Bu ücretler de yıllık ya da dönemlik olarak farklılık göstermektedir. Öğrenciler Western Üniversitesi bünyesinde pek çok lisans alanını da tercih edebilmektedir. İşletme, Psikoloji, Ekonomi ya da Finans gibi pek çok bölüm, tercih edilebilecek bölümler arasında yer almaktadır.

Humber College

Kanada’da üniversite okumak isteyen öğrencilerin tercih edebilecekleri bir diğer üniversite ise Humber College’dir. Bu üniversite, Türk öğrencilere sık sık kapılarını açmaktadır. Uzun yıllardır eğitim alanında hizmet veren bu üniversite meslek yüksek okulu ve lisans alanında eğitim vermektedir. Animasyon, Finans, Hukuk, Sanat Tarihi, Moda Tasarım gibi pek çok bölüm de öğrencilerin tercih edebilecekleri bölümler arasında yer almaktadır. Üniversiteye başvuru yapabilmek için 75 Dolar gibi bir başvuru ücreti talep edilmektedir. Lisans bölümlerine başvurmak isteyen öğrencilerin ise lise ya da dengi okullardan mezun olması ve TOEFL ya da IELTS sınavlarından yeterli görülen puanı almış olması gerekmektedir. Her yıl çok sayıda mezun veren bu okul, Kanada’nın en iyi üniveristeleri arasında büyük yer tutmaktadır. Bu üniversitede aynı zamanda öğrencilere yarı zamanlı çalışma imkanı da sunulmaktadır.

Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere gereken danışmanlık hizmeti Af Eğitim tarafından sunulmaktadır. Af Eğitim, öğrenciler için en iyi üniversitelerin analizlerini yaptıktan sora başvuru süreçleri ile ilgilenmekte ve öğrencileri de detaylı bir şekilde bilgilendirmektedir. Tüm bunların yanı sıra tüm evrak işlemleri ile de yine Af Eğitim ilgilenmektedir. Af Eğitim için öğrencilerin başarısı ve tercihleri çok büyük önem arz etmektedir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi