Kanada Dil Okulları | A&F Yurtdışı Eğitim

Kanada dil okulları,  özellikle son yıllarda yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından İngiltere ve Amerika’dan sonra tarafından en çok rağbet gören yurtdışı eğitim tercihidir.

Kanada, ülkelere göre yaşam kalitesi sıralamasında tüm dünya ülkeleri içinde ilk onun içinde yer alıyor.  İnsan haklarının üst düzeyde olması, çok kültürlülüğü, oldukça güvenli bir ülke olması, Türkiye’den eğitim almak amacıyla Kanada’ya gidecek öğrenciler ve aileleri için tercih nedenlerinin başında yer alıyor.

Kanada,  hem İngiliz hem de Fransız kolonisi olduğundan, hem İngilizcenin hem de Fransızcanın resmi dil olduğu bir ülke. Hatta Quebec eyaletinde yalnızca Fransızca resmi dil kabul edilmiştir. Bu nedenle Kanada’da hem İngilizce hem de Fransızca dil eğitimi almak mümkündür.  Türkiye’den giden öğrenciler içinse Kanada’da dil eğitimi için ilk tercih çok büyük oranda İngilizce oluyor.

Kanada’da dil eğitimi almak için herhangi bir üst yaş sınırlaması ya da herhangi bir yeterlilik şartı bulunmuyor.  16 yaşını doldurmuş, dil öğrenmek isteyen herkes, dil eğitimi için Kanada’ya gidebiliyor. Dil eğitimi için en çok rağbet gören dönem yaz ayları oluyor.  Yaz ayları, üniversite ve lise öğrencilerinin yaz tatilini yaşadıkları dönem olduğundan, 4, 6, 8,12 hafta gibi kısa süreli dil eğitimi için en ideal dönem. Bunun yanı sıra 24, 36, 48 hafta gibi uzun süreli akademik dönem İngilizce dil eğitimi almak isteyen, hazırlık sınıfı eğitimini yurtdışında almayı tercih eden üniversite öğrencilerinin, iş adamlarının ve dil yetkinliğini geliştirmek isteyen herkesin tercih ettiği dönemler genellikle sonbahar, kış ve ilkbahar dönemleri oluyor.   16 yaş ve altı öğrencilerse dil okullarının düzenlediği yaz kamplarında bir yandan eğlenceli ve iyi vakit geçirirken diğer yandan İngilizce eğitim alabiliyorlar.

Kanada hükümeti dil okulu kaydıyla gelen öğrencilere çalışma izni vermiyor.

Kanada’da en iyi dil okulları olarak ILA, ILSC, Eurocenters, KGIC, EC, Kaplan International, Global Village, St giles gibi okullar sıralanabilir. Bu okulların tümü Languages Canada onaylıdır. Kanada dil okulları dönem dönem yaptıkları indirim ve promosyonlarla fiyatlarını çok avantajlı hale getirebiliyorlar.

 

Kanada’da dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirlerin başında Toronto geliyor.. Daha sonra sırasıyla Vancouver,  Calgary, Halifax, Montreal, Surrey, Victoria gibi şehirler alıyor…

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi