Malta'da Yaz Okulu Programları | A&F Yurtdışı Eğitim

Malta’da Yaz Okulu Programları

Malta birçok güzelliği ve avantajları ile dil eğitimi konusunda en çok öğrenci alan ülkelerden birisidir. Avantajların başında diğer ülkelere kıyasla vize işlemlerinin daha rahat bir şekilde yapılması gösterilebilir. Ayrıca uygun ve kaliteli dil okulları, Türkiye’ ye yakın bir mesafede bulunması, çeşitli ve ekonomik konaklama seçeneklerinin sunulması, yaşam giderlerinin diğer ülkelere kıyasla düşük olması ve daha birçok avantajlar ile dil öğrenmek isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği ülkelerdendir.

Malta yaz  okulları, yorucu okul maratonu ardından sıcak ve dopdolu bir tatil yapmak isteyen 18 yaşından küçük genç öğrenciler için ideal bir seçenektir. Öğrenciler yaz okulu programları ile hem İngilizcelerini geliştirir hem de Malta’nın sıcak sahilleri ve kültürel güzellikleri ile dolu gezi programlarıyla unutamayacakları bir tatil deneyimi kazanırlar.

Malta Yaz Okullarında Eğitim

Malta yaz okullarında eğitim ve diğer tüm aktiviteler genellikle kampüs içerisinde, bazı okullarda ise okul binası veya okula ait merkezler içerisinde, gözetmenler eşliğinde, güvenilir bir ortamda gerçekleşir. Yaz okulu programlarında her bir sınıf, öğrencilerin yaş ve dil seviyelerine göre hazırlanır. Yaz okulu eğitimi sabah kahvaltısından sonra başlar. Genellikle haftada 15 – 20 saat İngilizce dil eğitimi ve ders bitiminde yapılan günlük aktivitelerin dahil olduğu programlar vardır. Ayrıca isteğe göre yoğun dil eğitimi içerikli programlar da vardır. Yoğun programda öğleden sonra aktiviteleri yerine ekstra dil eğitimi yapılır, öğrenciler akşam aktivitelerine katılabilirler. Aktiviteler ve geziler uluslararası, yakın yaşlarda fakat aynı dili konuşmayan öğrencilerin seçilmesine dikkat edilerek oluşturulan gruplar ile birlikte yapılır. Bu sayede programa katılan öğrencilerin grup içerisinde İngilizce konuşup sosyalleşmeleri hedeflenir.

Malta Yaz Okullarında Aktivite ve Geziler

Malta yaz okulları aktiviteleri derslerden sonra genellikle öğle ve akşam saatlerinde gruplar halinde veya isteğe bağlı olarak seçilen bir alanda bireysel bir şekilde yapılır. Aktiviteler sırasında deneyimli bir eğitmen öğrencileri yönlendirir. Malta, spor aktiviteleri açısından en zengin ülkelerdendir. Aktiviteler arasında voleybol, futbol, basketbol, yüzme, dalış, kumsal sporları, doğa yürüyüşleri ve daha birçok seçenek bulunmaktadır. Malta ‘da turistlerin ilgi odağı olan Sicilya’da Etna Dağı’na geziler düzenlenmektedir. Tüm geziler boyunca gözetmenler öğrencilere eşlik eder. Çoğu gezi ve turlar yaz programı paketine dahildir.

Malta Yaz Okullarında Konaklama

Malta yaz okulları konaklamaları genellikle kampüs içerisinde yer alan öğrenci yurtlarında yapılır. Bazı okullar aile yanı ve otelde konaklama hizmeti de sunar fakat aile yanı ve otelde konaklama için önerilen öğrenci profili 15 yaş üstüdür. Aile yanı konaklamada ailelerin tümü okul yetkilileri tarafından seçilir. Öğrenci yurdu girişi ve yaz programı dahilindeki tüm etkinlikler okul yetkilileri tarafından kontrol edilir ve yurt içerisinde öğrencilerin güvenliği yine okul tarafından sağlanır.

Malta Yaz Okulu Merkezlerimiz

Malta’da 50’nin üzerinde yurt dışı yaz okulları mevcuttur. Bizim çalıştığımız kaliteli okullarımız aşağıda verilmiştir:

  • EC Summer Classic Program,13-17
  • EC Summer Camp, 8-13
  • EC Summer Freestyle, 16-20
BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi