Nankin | A&F Yurtdışı Eğitim

Nankin Çin kültüründe önemli bir şehirdir. Nankin, tarih boyunca çeşitli zamanlarda Çin’in başkenti olmuştur ve Çin’ in dört büyük başkentinden biri olarak kabul edilmektedir. Nankin aynı zamanda göreceli olarak yasal ve ekonomik bir otonomiye sahip on beş şehirden biridir. Bütün bunlara ek olarak Tayvan’ı ve onu çevreleyen adaları kontrol eden Çin Cumhuriyeti-(Taiwan) da Nankin’i başkenti olarak kabul etmektedir.

Yangzte nehrinin yatağında olmasının avantajıyla Nankin her zaman Çin’in en önemli şehirlerinden biri olmuştur. Altı hanedanlık boyunca başkent ve halen Çin Cumhuriyeti’nin başkenti olması dışında Nankin aynı zamanda tarih boyunca Çin’in eğitim, araştırma, ulaşım ve turizm merkezi olmuştur. Nankin aynı zamanda Shanghai’ın ardından Doğu Çindeki ikinci en büyük ticaret merkezidir.

Nankin kenti ılıman bir iklime sahiptir ve Doğu asya muson rüzgârları etkisi altındadır. Nankin’de dört mevsim de yaşanmaktadır; yazları genelde oldukça sıcak ve tüm yıl yağışlıdır. Haziranın ortalarından Temmuzun sonuna kadar Meiyu mevsimidir, bu dönemde şehir yağışlı ve oldukça nemlidir.

Nankin doğal kaynaklar bakımından oldukça zengin sayılmaktadır, şehirde 40’dan fazla çeşit maden bulunmaktadır. Üç Krallık döneminden beri Nankin avantajlı konumu ve ulaşım olanakları sayesinde tekstil ve darphane merkezi olmuştur. Şehirde şu anki sanayi temel olarak geçen yüzyılın 60’larının özelliklerini gösterir; elektronik, otomotiv sanayi, petrokimyasallar, çelik ve enerji sektörü “beş temel sanayi” olarak bilinmektedir.
Nankin Çince dil eğitiminde önemli şehirlerden biridir. Şehirde pek çok Çince eğitim veren dil kursları bulunmaktadır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi