Avustralya'da İngilizce | A&F Yurtdışı Eğitim

Avustralya’da İngilizce dil eğitimi

Avustralya’da İngilizce dil eğitimi almak, yurtdışında eğitim seçenekleri arasında belki de en doğru karar olarak değerlendirebilir. Dünya genelinde anadili İngilizce olan ülkeler; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda ve Güney Afrika Cumhuriyetidir. Bu ülkeler içinde dil eğitimi açısından en çok tercih edilen ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere ve Avustralya’dır. Bazı ülkelerin diğerlerine göre öne çıkmasındaki etken bir önceki sene giden öğrencilerin deneyimleri ve aldıkları eğitim kalitesini anlatmaları ve ülkelerine döndüklerinde çevrelerine verdikleri yoğun etkileşimle gerçekleşir.

Avustralya dil okulları fiyat listesi ve  daha fazlası için ücretsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Peki, Neden en iyi seçenek olarak Avustralya? Çünkü Avustralya; sadece dil eğitimi değil, genel coğrafya ve kıta olarak da insanoğlunun hayal dünyasında dahi bulamayacağı farklılıkları ve görselliği sunar. Dünyanın başka hiçbir ülkesinde göremeyeceğiniz biyolojik çeşitliliği, doğası, iklimi ile farklı bir kıta olan Avustralya tecrübesi her bireyin edinmek isteyeceği bir maceradır. Bir çok birey eğitimin kalitesinden değil de sırf bu kıtanın güzelliklerini ve farklılığını tecrübe edebilmek için Avustralya kıtasına gitmek ister. Ülke olarak Avustralya dünyanın en iyi ekonomileri arasında yer alır yaşam kalitesi çok yüksektir. Tüm bu güzel özelliklerinin yanında yaşam giderleri büyük şehirlerde dahi pahalı değildir. Eğitim şehirleri olarak ün yapmış olan bölgeler; örnek olarak Melbourne, Sydney, Perth, Adalaide gibi şehirler dünyanın en yaşanabilir şehirleri içinde dünya sıralamasında ilk 9 da yer almaktadır. Halk yabancılara karşı pozitif ve sıcakkanlıdır. Eğitim standartları açısından son yıllarda çok büyük atılımlar ve yatırımlar yapan eğitim bakanlığı dünyanın en iyi eğitim sistemi olan ülkeler sıralamasında hızla en tepeye çıkmıştır. Dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde Avustralya üniversitelerinin ilk 400 içinde olduğunu görebilirsiniz. Ülke genelinde dil okulları eğitim kalitesi çok yüksektir ve eğitim fiyatları uygundur. Tüm bunların yanı sıra dil okulu öğrencileri için çalışma izni bulunan tek ülkedir. Dil okulu öğrencileri haftada 20 saat çalışabilirler. Böylelikle öğrenci dil eğitimini alırken, cep harçlığını çıkarabilir. Çalışmanın bir diğer yararı ise öğrenci dil okulunda aldığı eğitimi çalışma hayatı içinde pratiğe dökme şansını yakalar.

 

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi