Amerika Yaz Okulları | A&F Yurtdışı Eğitim

Amerika Yaz Okulları

Amerika Yaz Kampları

Amerika yaz okulu programları diğer ülkelerden farklı olarak, İngilizce ders sonrası dolu dolu aktivite programları ile ünlüdür. Özellikle popüler mekanlara yapılan geziler sayesinde örnek olarak Universal Studios ve Hollywood gibi öğrenciler inanılmaz güzel anılar ve deneyimler kazanır. Amerika yaz okulları öğrenciler için çok eğlenceli ve heyecanlı geçer. Massachusetts, California, Washington gibi eyaletlerde bulunan yaz kampları genellikle üniversite kampüslerinin içinde yer alır. Tüm dersler ve aktivite programları yerleşke içinde organize edilir. Programların hepsi uluslararası öğrenciler için seviye ve yaşlarına uygun hazırlanır. Yaz kampı öğrencilerinin güvenliği 24 saat eğitimciler tarafından sağlanır. Öğrencilerin tüm gereksinimleri okul tarafından karşılanır öğrencilerin üzerlerinde para taşımaları gerekmez.

-Highline Community Collage Seatle

-Washington (14-18 yaş)

-Whittier Collage Los Angeles

-California (12-18yaş)

-Northeastern University Boston-Massachusetts (14-18 yaş)

-Sacramento Summer School California (14-18 yaş)

-San Diego Summer School California (14-18 yaş)

Yaz Okulunda Eğitim

Yaz okulu eğitimleri sabah kahvaltısından sonra başlar. Yaş ve dil seviyelerine uygun sınıflarda dil eğitimi öğle yemeği saatine kadar verilir. Genellikle haftalık 15-20 saat İngilizce dil eğitimi içeren programları vardır. Eğitim ve dersler öğrencilerin yaş gruplarına ve seviyelerine göre farklılık gösteren aktivitelerden oluşur. Faaliyetlerin tümü üniversite kampüslerin de gerçekleştirilir. Farklı ülkeden öğrencilerin katıldığı gruplarda öğrenciler, birbirleri ile kaynaşabilmek için öğrendikleri İngilizcelerini kullanarak kendilerini geliştirirler.

Yaz kampı Aktivite ve Gezileri

ABD Yaz Okulu programlarının ders harici faaliyetleri gezilerden ve faaliyetlerden oluşur. Amerika Birleşik Devletleri yüzölçümü, kültürü ve popüler mekanları (Hollywood, Disney Land, Manhattan) düşünüldüğünde Avrupa’ ya oranla gezilecek görülecek çok fazla mekana sahiptir.

Yaz Okullarında Konaklama

Amerika yaz okullarında konaklama tipi genellikle okul kampüsünün içinde yer alan yurt konaklaması şeklindedir. Bazı okullarda aile yanı konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. Aile yanı konaklama önerilen öğrenciler genellikle 15 yaş üstünde olan öğrencilerdir. Ailelerin tümü okulların yetkilileri tarafından seçilir. Yurt girişleri ve program dâhilindeki tüm etkinlikler okul görevlileri tarafından kontrol edilir ve öğrencilerin yurt ve konaklama güvenliği de okul tarafından sağlanır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi