Yurtdışı İngilizce Eğitimi | A&F Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı Eğitiminin bir parçası olan yurtdışı dil eğitimi danışmanlığı; İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya ve Malta gibi ülkelerdeki pek çok dil okulu ile dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere dil eğitimi hizmeti sunmaktadır.

Türkiye’de bulunan pek çok yurtdışı eğitim danışmanlık firması yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere; eğitim alacağı okulun belirlenmesinden, konaklayacağı yerin ayarlanmasına, uçak bileti rezervasyonundan tüm vize işlemlerinin yapılmasına kadar tüm konularda ücretsiz danışmanlık hizmeti verir.

YURTDIŞINDA İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Yurtdışı dil okulları, bünyesinde pek çok program barındırmaktadır . Dil okullarının bulunduğu bölge, haftalık ders saati ve yurtdışı dil kursunun fiyatına yönelik düzenlenen dil kurslarında mutlaka her öğrencinin ihtiyaç ve bütçesine uygun bir kurs bulunur. Bunlardan başlıcaları: genel ingilizce, yoğun ingilizce, mesleki ingilizce, akademik ingilizce, sınavlara hazırlık programları, üniversiteye hazırlık programı, ve iş ingilizcesi programlarıdır. Yurtdışında İngilizce dil kurslarına her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenci katılmaktadır. Özellikle yaz aylarında yaz okullarına talep oldukça fazla olduğundan bu rakam onbinleri bulmaktadır. Yurtdışında İngilizce eğitimi, Türkiye’deki dil kurslarında verilen eğitimden çok farklıdır. Yurtdışı eğitimi daha çok konuşma ve anlamaya yöneliktir, ezber sistemi kullanılmaz çünkü daha uzun vadeli ve akıcı bir eğitim amaçlanır.
Sınıflar ortalama 12 kişiliktir ancak bazı özel programlar örneğin; Executive English, mesleki İngilizce, yurtdışı IELTS kursları, yurtdışı TOEFL kursları gibi programlar için 4-6 kişilik sınıflar oluşturulabilir.
Yurtdışında İngilizce kurslarında öğrencilerin çoğu İngiltere dil okullarını tercih etmektedir. İngiltere’nin peşi sıra Amerika dil okulları, Avustralya dil okulları, Kanada dil okulları, Malta Dil okulları, Yeni Zelanda Dil okulları gelir.
İngiltere dil kurslarında eğitim alan öğrencilerin yarısından fazlası Avrupa ülkelerinden gelirler, Avustralya dil okullarında ise uzak doğu öğrencileri ağırlıktadır.

Yurtdışında eğitim almak isteyen Türk öğrenciler ağırlıklı olarak Londra, Bournemouth, Brighton, Cambridge ve Oxford şehirlerini tercih etmektedirler. Bu şehirleri, Manchaster, Bristol, Leeds, Portsmouth, Bath ve Torbay gibi şehirler takip eder.
Amerika’da dil eğitiminden ziyade Amerika’da üniversite ve Amerika’da master programları çok daha popülerdir. Türk öğrenciler, Amerika’da en çok New York, New Jersey, San Francisco,Boston, Los Angeles ve Miami gibi şehirlerde yoğunlaşmıştır. Türkiye’den Amerika’ya eğitim almak üzere giden öğrenciler öncelikle bir üniversite bünyesinde dil eğitimi almak sonrasında ise aynı üniversite bünyesinde lisans eğitimi almayı amaçlarlar.
Kanada’da dil eğitimi, Avustralya’da dil eğitimi, yurtdışı İngilizce dil eğitimi ile ilgilenen kişilere alternatif yaratır. Bu bölgeler uzun süreli ancak ekonomik dil eğitimi almak isteyenler için önemli fırsatlar sunar.

Feray Polat Sarı

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi