Yurtdışı Dil Kursu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? | A&F Yurtdışı Eğitim

 

Yurtdışı eğitim; yurtdışı dil eğitimi, üniversite eğitimi, yüksek lisans eğitimi, mesleki ve kariyer eğitimi gibi temel başlıklar altında gruplandırılabilir.

Yurtdışı dil eğitimi farklı gruplara hitap edebilmek açısından kendi bünyesinde çeşitli programlar barındırıyor; İş dünyası İş İngilizcesi ya da kısa süreli tam gün İngilizce kursları ile ilgilenirken, üniversite öğrencileri kariyerlerine sağlam bir temelle başlayabilmek için, en 6-9 ay süreli yurtdışı dil eğitimini tercih ediyorlar. Bunun yanı sıra, orta öğretim ve lise öğrencileri de hem derslerine katkı hem de yurtdışı tecrübesi açısından yurtdışı yaz okullarına ilgi gösteriyorlar.
Her ne sebeple olursa olsun yurtdışında dil kursu almak isteyen kişinin maksimum verimi alabilmesi açısından kendisi için en doğru bölge, doğru kurum ve doğru programı seçmesi en önemli kriterdir. Günümüzde her yıl birkaç kez düzenlenen yurtdışı eğitim fuarları, özellikle büyük kentlerde var olan yurtdışı eğitim danışmanlığı firmaları, yurtdışı dil kursualmak isteyen adaylara yol gösterici olacaktır. Yurtdışı Eğitim Fuarlarına Türkiye’de bulunan yurtdışı eğitim danışmanlığı firmalarının yanı sıra, Amerika dil okulları, İngiltere dil okulları, Kanada dil okulları, Avustralya dil okulları temsilcileri de katılmaktadır. Dolayısıyla adaylar pek çok kurumla görüşme fırsatı bulabilirler. Burada tecrübeli bir yurtdışı eğitim danışmanlığı acentesinin en önemli görevi; öğrenciyi dikkatle dinleyip, öğrencinin ihtiyaç ve hedeflerini doğru bir şekilde tespit etmesidir. Kimi zaman öğrencinin kişilik yapısı bile dil eğitimi alması gereken bölgeyi belirlemede etkili rol oynar. Örneğin İngiltere dil kursları mevzubahis ise kalabalık bir şehir olan Londra mı yoksa sakin bir sahil kasabası mı öğrenciyi mutlu eder bunu iyi tespit etmek gerekir. Bunun yanı sıra öğrencinin yönlendirileceği dil okulunun yurtdışı makamlarca onaylı olup olmadığı, eğitmen kadrosunun profesyonel kişilerden oluşup oluşmadığı ve dil okulunun merkezi bir noktada mı olduğu da öğrenciye kaliteli bir hizmet sunulabilmesi açısından önemli seçim kıstaslarındandır.
Yurtdışında İngilizce dil eğitimi söz konusu olduğunda karşımıza farklı ülke alternatifleri çıkar; Amerika’da dil eğitimi, İngiltere’de dil eğitimi, Avustralya’da dil eğitimi, Kanada’da dil eğitimi, Yeni Zelanda’da dil eğitimi, Malta’da dil eğitimi. Yurtdışı eğitim fiyatları da İngilizce eğitim veren ülkeler bazında değişiklik gösteriyor. Türk öğrenciler dil eğitimi için daha çok İngiltere dil eğitimi ve Amerika dil eğitimini tercih ediyorlar. Avustralya dil okulları ve Kanada dil okulları ise daha çok Asya ülkelerinden gelen öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Yaz dönemlerinde, sıcak ve turistik bir ada olması sebebiyle Malta dil okulları ön plana çıkıyor. Yeni Zelanda dil okulları ise diğer ülkelere nazaran aynı kalitedeki uluslararası dil okullarının neredeyse yarı yarıya ucuz olması sebebiyle dikkat çekiyor.
Bugün, İngilizce tartışmasız dünyada en çok konuşulan dil. Akıcı bir İngilizceye sahip olmak ise her yaşta hayatımızı kolaylaştıracaktır. Bu sebeple seçiminizi yaparken sektörde tecrübeli bir yurtdışı eğitim danışmanlığı acentesinden profesyonel destek almayı ihmal etmeyiniz.

Feray Polat Sarı

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi