Yurtdışı Dil Eğitimi | A&F Yurtdışı Eğitim

Kabul etmek gerekir ki Türkiye’de eğitim alan öğrencilerin neredeyse tamamı hayatının bir döneminde yurtdışı dil eğitimi almak istemiştir. 10 yıldır katlanarak artan bir talep söz konusu. Bunu tetikleyen ana sebeplerden biri eğitim sistemimizde yapılan köklü değişiklikler, diğer bir sebep ise işveren gruplarının daha seçici davranmaları. Bu seçicilik o kadar yüksek seviyelere çekildi ki sadece üniversite mezunu olmanın yetmediğini son 5 yıldır yurtdışında eğitim almak isteyenlerin sayısının eski yıllara nazaran neredeyse % 200- lük bir artış sağlamasından anlayabiliyoruz.

Üniversiteden mezun olanların yanı sıra hazırlık okuyup İngilizcelerini geliştirmek için yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler, hâlihazırda bir şirkette çalışan veya yönetim kadrosunda bulunan ya da kendi şirketi olan girişimciler yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin başında geliyor.

Ayrıca orta öğretim ve lise öğrencileri de yaz tatillerini yurtdışında geçirmek ve İngilizcelerini geliştirmek için yaz okullarını tercih ediyor. Yurtdışı Yaz Okuluna gitmek isteyen öğrenciler için İngiltere daima ilk seçenek olma özelliğini ve popülaritesini koruyor. Yaz kampı olarak ta adlandırılan yaz okullarında eğitim alan öğrencilerin büyük bir kısmı bir sonraki yaz tatillerini de İngiltere yaz okullarında geçirmek istiyorlar. Bu durumu kısaca analiz edersek 8-17 yaş aralığında bulunan bu gençler aslında ailelerinden ve alışkınlıklarından uzakta yabancılık çekmemiş, okula ve eğitime uyum sağlamış ve içinde bulunduğu ortamla arasında bir bağ kurarak tekrar gitmek istemiştir.

Üniversite öğrencilerinin bir kısmı yaz tatillerini değerlendirmek için 4-8 hafta yaz programlarını tercih ederken, üniversite mezunları eylül’den haziran’ a tam akademik yıl İngilizce dil eğitimi almayı tercih ediyor. Dil eğitiminden sonra master yada master ayarında diploma programları alabiliyorlar. Üniversite öğrencileri ayrıca TEOFL programları ve IELTS programları içinde Türkiye’de eğitim almak yerine yurtdışında eğitim almaktan yanalar.

Yurtdışında İş İngilizcesi eğitimi almak için başvuranlarında büyük kısmı İngiltere’yi tercih ediyor. İş İngilizcesi eğitimi almak isteyenlerin çoğunluğunu bankacılar oluştururken Türkiye’de ki hatırı sayılır şirketlerin yöneticileri de ikinci sırada yer almakta. . Üçüncü sırada ise yurtdışı ithalat-ihracat işleri ile ilgilenen firmaların sahipleri geliyor.

Yurtdışında dil eğitimi almanın bu denli popüler olmasının bir diğer sebebi ise fiyatların artık neredeyse tüm bütçelere hitap etmesi.

27/06/2011
www.afegitim.com

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi