İngiltere Yaz Okulları | A&F Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı Yaz Okulu nedir? Yurtdışı Yaz Okullarına kimler gitmelidir? Yurtdışı Yaz Okuluözellikle belli yaş gruplarına ( 9 ile 19 yaş) yönelik yaz aylarında ‘eğitim -tatil’ amaçlı düzenlenen programlardır.

Yurtdışı yaz okullarını yıl boyu okulda veya özel öğretim kurumlarında verilen İngilizce eğitiminin pekiştirilmesi ve ilerletilmesini hedefleyen kurumlar olarak değerlendirebiliriz. Yaz tatilini değerlendirmek, İngilizce dil sorunlarını çözmek isteyen ya da İngilizcesini geliştirmek isteyen bütün öğrenciler Yurtdışında Yaz Okullarına gitmelidir. Yurtdışı Yaz Okullarına giden öğrenciler ayrıca dünyanın dört bir yanından öğrencilerle iletişim kurma şansına sahip olurlar. Tatillerini spor, yaratıcılık ve diğer onlarca boş zaman aktiviteleriyle değerlendirirler. Gittikleri ülkeyi gerçek anlamda tanıma fırsatları bulurlar. En önemlisi yaşayan dili keşfetmek için kısıtlı olan zamanlarını değerlendirerek yaşam hedeflerine ulaşmak için bir şans yakalarlar. Eğitimciler ve okullar tarafından da desteklenen yurtdışı yaz okulları eğitim hayatı için bir fırsattır.

İngiltere Yaz Okulları her yıl olduğu gibi 2012 yılında da en çok tercih edilen yurtdışı yaz okulları olacak. Aileler çocuk gelişimi ve eğitimi konularında güçlendi ve çocuklarının çok yönlü gelişimini sağlamak için her konuda birçok bilgi ve becerilerle donatılmış durumdalar. Eğitim, evin içerisinde ya da dışında, bireysel olarak veya grup içinde olabilir. Yüz yüze etkileşimle veya medyayı kullanan uzak mesafeli tekniklerle de gerçekleştirilebilir. Didaktik olabileceği gibi yaparak gösterme, gözlem ve taklide dayalı da olabilir. Bu noktada tüm bu yaklaşımların İngilizce dil problemlerini çözme konusunda yararlı olmadığı denenerek ve yaşayarak kanıtlandı. İngiltere Yaz Okulları Programları hedefleri, gelişim etkinliklerine yol gösteren temel kuramları, içerik ve kullanılan malzemeleri, katılanların, uygulayıcıların eğitim ve geçmişleri, temas veya mesajların sıklığı açısından mutlaka uygulanması gereken bir eğitim modelidir.
İkinci aşamada İngiltere Yaz okullarına çocuklarını göndermek isteyen ailelerin hangi okula göndermesi gerektiğine karar verme aşaması gelir. 15 yılın verdiği tecrübe ve deneyimle ben yıllardır Studio Cambridge okullarını öneriyorum. Studio Cambridge yaz okulların da bu denli ısrar etme sebebimin altı kesinlikle boş değil. Bence bir yaz okulunu önemli yapan unsurların başında okulun İngilizce eğitime bakış açısı gelir. Sunduğu diğer önemli avantajların yanı sıra 1954 yılından bu yana İngilizce eğitimde Studio Cambridge İngiltere’ de bir ekol olarak bilinir. Studio Cambridge sekiz ayrı yaz okuluna sahiptir. 10-15 yaş aralığında olanlar için Sir Henry Programı Hockerill Anglo European Collage, 10-15 yaş Sir Edward Programı The King’s School,12-16 yaş Sir Richard Programı Leighton Park School, öğrencilerine kampüste yurt konaklaması sağlar. 14-17 yaş Sir Michael Programı Studio Main School, aile yanı ve üniversite yurt konaklaması tercihlerini yaz okulu öğrencilerine sunuyor. 14-17 yaş Sir Laurance Programı Cambridge University, 14-17 yaş Sir William Programı Richmond the American International University in London, 16-19 yaş Sir Christopher Programı Ridley Hall Collage hem kampüste hem de üniversite kampüsün de konaklama sağlıyor. 16-19 yaş Sir John Programı Cambridge Centre for Sixth-Form Studies üniversite yurt konaklaması tercihi ile karşımıza çıkıyor. Bu sekiz farklı program ve çeşitlilik ailelere karar verirken birçok alternatif sunarak kısır bir duruma sokmadan karar vermelerini sağlar.
Üçüncü aşama bir Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı firması ile temasa geçmektir. 2012 Temmuz başında İngiltere Yaz Okullarına gidecek öğrenciler için en geç Şubat ayındaYurtdışı Danışmanlık firması ile görüşmelerini bitirip dosya hazırlıklarına geçilmesi gerekmektedir. En geç Nisan ayında İngiltere konsolosluğuna başvurulmalı ve vizeler alınmalıdır. Toplum bilincine katmamız gereken ilk elden özgün bilgi ve sosyal sorumluluk bilinci ile bir eğitim danışmanlık firmasının şeffaf ve güvenilir olması bir gerekliliktir. Yurtdışı Yaz Okulları faaliyetlerimizde aldığımız sonuçlar ve referanslar işimize duyduğumuz saygıyı ve kaliteyi ortaya koymaktadır.

www.afegitim.com

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi