Cansu LSI Portsmouth'ta | A&F Yurtdışı Eğitim

Enerjisi ve heyecanı ile bizi kendisine hayran bıraktıran öğrencimiz Cansu Bulgur dil eğitimi almak için Portsmouth’ta deneyim ve izlenimlerini diğer dil eğitimi öğrencilerinin kafalarında oluşabilecek soruları ilk ağızdan cevaplamak ve öğrenci gözünden Portsmouth’ta ki dil okulunu ve yanında kaldığı aile ile yaşadıklarını bizlerle paylaştı. Cansu’ya duygularını ve düşüncelerini ifade edebilme yeteneğinden dolayı kutluyor ve şirketimiz için söylediği güzel sözler ve dilekler için kendisine teşekkür ediyoruz.

PORTSMOUTH’TA İLK GÜNLERİM

Yazıma ilk önce a&f yurtdışı eğitim’e teşekkür ederek başlamak istiyorum. Çünkü bu kadar kısa bir zamanda böyle güzel bir iş çıkardıkları için. İngiltereye geleli daha 5 gün oldu ve aşırı derecede mutluyum :) İlk olarak Londra’ya geldim 1 gün İbis Otelde kaldım ve sonra yurtdışı eğitim danışmanımın ayarladığı İngilizce kursum beni Londra’dan almaya geldi. Söyledikleri gibi tam saatinde geldiler. Yetkilinin elinde kâğıdı görür görmez acayip heyecanlandım çünkü ilk kez tek başıma yaptığım bir eğitim seyahati bu benim için. Yetkiliyle tanıştık sonra benim bütün eşyalarımı tek tek kendisi arabaya taşıdı ve bana sadece arabaya binmek kaldı :)Yola çıktığımız andan itibaren kalbim küt küt atmaya başladı. Tahmin edersinizki inanılmaz bir duygu inanılmaz bir heyecan sonuçta hiç tanımadığınız bir yere hiç tanımadığınız insanların evine gidiyorsunuz. Aklımdan hep iyi şeyler geçirmeye çalıştım fakat kötüde düşünmedim diyemem birçok korkum vardı. Ya aile iyi olmassa, ya anlaşamassak, ya mutsuz olursam, ya ev temiz değilse, odam temiz değilse gibi gibi. Ama eğitim danışmanım bu konuda o kadar iyi çalışıyor ki tek bir sorun yaşamadım şuana kadar artık bu saatten sonra yaşayacağımı kesinlikle düşünmüyorum. Devam edelim :) Yol bitip şehir içine girdiğimizde artık kalbim neredeyse yerinden çıkıcaktı araba durdu ve ben artık kilitlenmiştim bir baktım Debbie (ev sahibesi) beni kapıda bekliyor :) O kadar iyi insanlarki bütün aile beni kapıda güleryüzle karşıladılar ve daha sonra eve girdik. Tek tek herkesle tanıştım ve sonra Debbie bana evdeki heryeri tek tek gösterdi nasıl kullanmam gerektiğini, istediğim zaman istediğim herşeyi alıp ,yiyip , içebiliceğimden yatak çarşaflarını ve kıyafetlerimi hangi günlerde yıkayacağına kadar herşeyi söyledi ve son olarak bana odamı gösterdi ve o andan itibaren artık tamamen içim rahattı artık.Derin bir OHHHH çektim ve içimden dedim ki çok teşekkürler a&f yurtdışı eğitim. Odamdan da bahsetmeden edemem . Çok şirin bir odam var. Yatağım, televizyonum, çalışma masam, dolabım, komidin, şifonyer, lamba, ayna hatta tablo bile var.

En son odamıda gösterdikten sonra bana wifi şifresini ben istemeden verdi ve bavullarımı yukarıya kendisi taşıdı sonra sen rahat rahat yerleş birşey istersen aşağıdayım dedi ve gitti. Odama yerleştim ve Debbie için aldığım hediyeyle beraber aşağıya indim. Aşağısı çok kalabalıktı Debbie annesi arkadaşları hepsi tek tek bana hoşgeldin dedi hepsiyle tanıştım ve Debbie ye hediyesini verdim. Bana çok teşekkür etti. Hediyeyi tahmin edersiniz Türk Kahvesi :)Meğerse Debbie çok severmiş ama yapmayı bilmiyormuş bi akşam yemekten sonra benden onlara kahveyi yapmamı rica etti. Biraz sohbet ettikten sonra yemek vakti geldi.
Türkiye deyken orada ne yiyeceğim pek bir şey yemesem de olur zayıflarım diye düşünürken karşılaştığım manzara inanılmazdı :) Debbie çok güzel yemekler yapıyor inşallah kilo almadan geri dönebilirim. Sadece yemekte değil herşeyi güzel yapıyor çünkü Ev Hanımı Birazda kaldığım aileden bahsedeyim Mr and Mrs Frost ‘un evinde yaşıyorum şuanda.4 kişilik bir aile Debbie, Andy, Gemma and Alice. Hepsi çok şeker insanlar :) Hep İngilizler soğuk insanlardır diye düşünürüz ama o kadar yanlış düşünüyoruz ki aslında kesinlikle öyle değiller. Belki benim şansım diyebilirsiniz ama hiç sanmıyorum burada herkes öyle bence otobüs şöföründen tutunda marketteki görevliye kadar herkes güleryüzlü, sevecen ve yardımsever. Evde benden başka kalan iki öğrenci daha var. Biri Çinden diğeride Kolombiyadan. İkisiylede tanıştım hergün okula beraber gidiyoruz. Hepimizin ingilizcesi şuanda berbat olsada yolda giderken mutlaka sohbet ediyoruz. :) Yani anlayacağınız burda herşey güzel gidiyor. Birazda okuldan bahsetmek istiyorum. Okul şehir merkezinde. Büyük bir binası var. Portsmouth Üniversiteside hemen yanında. Üniversiteyide söyledim çünkü burayı çok sevdim ve orada okumak çok istiyorum. Okulun ilk günü gidince adınızı söylediğinizde sizin için herşey çoktan hazırlanmış oluyor ve size üstünde isminizin yazılı oluğu bir dosya veriyorlar ve sonra bir sınava giriyorsunuz. Sınav test, writing ve speaking’ten oluşuyor.
Sınav biter bitmez bize okulu gezdirdiler ve öğlen arasına çıktık. Döndüğümüzde herşey hazırdı. Herkesin sınıfı ve hocası belliydi tabiki seviyeye göre ayrılıyorsunuz. Girdiğiniz sınıftaki herşey yeni değil tabiki eski olan öğrencilerde var ama hiç düşünmeyin hiçbiri kötü insanlar değil hemen sizinle tanışmak ve sohbet etmek istiyorlar ve birçok ülkeden insan olduğu için çok değişik kültürlerle de tanışmış oluyorsunuz. :) Daha sonra sınıfta herkes kendini size tanıtıyor tabiki sizde onlara bol bol sohbet ettikten sonra dersler başlıyor. Bütün hocalar çok iyi bunu içtenlikle söylüyorum çünkü hepsi anlaşıylı ve işlerinde uzman kişiler. Herkesle tek tek ilgileniyorlar. Her sorunuza hiç sıkılmadan cevap veriyorlar. Anlamassanız yüzlerce kez tekrarlıyorlar önemli olan sizin öğrenmeniz kesinlikle sıkılmıyorlar sizden. Sizi bir kere tanıdılarmı gerçi tanımasalar bile heryerde size selam verip nasıl olduğunuzu soruyorlar. Dediğim gibi tercih edilebilicek en iyi dil kurslarından biri olduğunu düşünüyorum kesinlikle. Artık ilk günlerim bitti herşey tam olarak rayına oturdu ve gayet güzel gidiyor. Bence bir insanın hayatında edineceği en iyi deneyimlerden biri bu bambaşka bir ülkede bambaşka bir aileleyle yaşayıp bambaşka bir dil öğrenmek. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. :) Bu kadar anlattım birde okulun resimini paylaşmak istiyorum. Tekrar a&f yurtdışı eğitim’e teşekkür ederek yazımı bitiriyorum.

 

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi