Almanya Üniversitesinden Türk Öğrencilere Burs İmkanı-Almanya Burs | A&F Yurtdışı Eğitim

Almanya’dan Burs İmkânı

Almanya’dan Türk öğrencilere burs imkânı; Macromedia University for Media and Communication özgün medya senaryoları adı altında bir yarışma düzenliyor. MHMK Üniversitesi, katılımcılar arasından kazanan 6 öğrenciyi Lisans ve Yüksek Lisans bursu ile ödüllendirecek.

Macromedia Üniversitesi Munich, Stuttgart, Cologne, Hamburg ve Berlin olmak üzere 5 ayrı bölgede öğrencilere eğitim veriyor. 2000’den fazla öğrencisi, 80 civarında öğretim üyesi olan Macromedia Üniversitesi, Almanya’nın en büyük ve özel medya üniversitesi. Macromedia Üniversitesi medya ve tasarım sektöründeki kurum ve şirketlerin yanı sıra, uluslararası bağlantı ve işbirliği ortaklıklarını içeren geniş bir ağ ile çalışmakta ve medya-iletişim alanında üstün araştırma ve çalışma imkanları sağlamakta ve seçkin kariyer fırsatlarıyla bilinmektedir.

Kimler Katılabilir;

Yarışmaya başvuru şartları;

18-28 yaş arası “Medya ve İletişim Tasarımı“ ve “Medya ve İletişim Yönetimi” branşlarında lisans öğrenimi gören uluslararası öğrenciler

22-38 yaş arası “Medya ve İletişim Yönetimi” ve “Medya ve Tasarım” branşlarında yüksek lisans öğrenimi gören uluslararası öğrenciler

Yarışma Konu ve İçeriği;

Medyanın geleceği nedir? Medya nasıl bir eğilim göstermektedir? Medyadaki değişimler hayatımızı nasıl etkileyecek? Bilinen tüm medya kalıpları teknoloji ile birlikte hızlı adımlarla dönüşmekte. Geleceğin standartlarına şekil verecek olan geleneksel medya modellerini yeniden düşünmemiz gereken önemli bir dönemdeyiz. Kendi konseptini geliştir ve “kendi medya senaryonu” geleceğin medya senaryosu ile ilgili düşüncelerin, fikirlerin ve hayallerin keşfederek yaratıcılığını göster. Günümüzde televizyon, internet veya sosyal medya aracılığıyla, meyda ile sürekli temas içinde yaşıyoruz

MHMK, genç ve yaratıcı yetenekleri, “medya senaryoları” adlı yarışmasında fikir ve projelerinizi geliştirmeye ve 2013/2014 öğrenim yılında Munich, Berlin ya da Hamburg’da, medya, iletişim ve tasarım alanlarında İngilizce Lisans veya Master programları için değeri 95.850 € olan 6 burstan birini kazanmaya davet ediyor.

Seçilen projeler ve görüntüleri http://www.youcreatemedia.com/ adresinde yayınlanacak, oylanabilecek ve yorumlanabilecektir. Ayrıca, kendi facebook haber kaynakları aracılığıyla, internet kullanıcıları tarafından desteklenebilecektir.

Uzmanlardan oluşan jüri en iyi projeleri burs ile ödüllendirecektir.

Proje teslimi için son başvuru tarihi 25 Haziran 2013’tür.

Uluslararası Medya İletişim

Fernanda Massarotto

fmassarotto@gmail.com

 

 

MHKM ( Macromedia University for Media and Communication) Hakkında

Munich, Stuttgart, Cologne, Hamburg ve Berlin olmak üzere 5 lokasyonda, 2000’den fazla öğrencisi, 80 civarında öğretim üyesi olan MHKM, Almanya’nın en büyük özel medya üniversitesidir. MHMK medya ve tasarım sektöründeki kurum ve şirketlerin yanı sıra, uluslararası bağlantı ve işbirliği ortaklıklarını içeren geniş bir ağ ile çalışır.

4 lisans programında -“Sinema ve Televizyon”, “Gazetecilik”, “Medya ve İletişim Tasarımı” ve “Medya Yönetimi”- öğrenciler  “Medya ve İletişim Yönetimi” ve “Medya ve İletişim Tasarımı” ingilizce lisans programlarını içeren 20 civarında çalışma alanından oluşan  geniş bir yelpazeden seçim yaparlar.  Gazeteciler, medya yöneticileri ve medya ve iletişim tasarımcıları, yurtdışında 5 kıta platformu 5CU’da bulunan ortak üniversitelerimizden birinde entegre bir dönemle birlikte,  Almanya’daki bir kampüste 6 dönem tamamlarlar.

MHMK’nın yüksek lisans okulu, uluslararası kariyer için altyapı oluşturan “Medya ve Tasarım” ve “Medya ve İletişim Yönetimi” İngilizce programlarını sunar. Almanca dilindeki “Gazetecilik” yüksek lisans derecesi, gazetecileri önemli yönetim sorumluluklarına hazırlayan gazetecilik ve yönetim becerilerini beraberinde getirir. İki dilli modüler yüksek lisans programı olan “Açık Medya(Open Media)”da, öğrenciler bireysel olarak kendi çalışmalarını seçebilir ve tasarım, gazetecilik ve yönetim alanlarında kendileri için uygun olan dersleri alabilirler. Yüksek lisans programı ayrıca yarı zamanlı öğrenime açıktır.

Tüm programlar FIBAA ajans tarafından 2011’de onaylanmıştır ve ayrıca MHMK, Federal Alman Hükümeti Bilimsel Konseyi tarafından kurumsal onay da almıştır. MHMK mezunları, önde gelen ajanslarda, medya şirketlerinde ve ARD (WDR / SWR), Adidas, Axel Springer, Audi, Burda, BMW, Deutsche Telekom, Edelman, Gruner + Jahr, RTL, Siemens, SKY, Vok Dams ve Warner Music gibi firmalarda stajyer ve profesyonel olarak çalışırlar.

Daha fazla bilgi için; www.mhmk-international.org

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi