Spor ve Atletizm İngilizcesi Programı | A&F Yurtdışı Eğitim

2012 Londra Olimpiyatlarına Özel Spor ve Atletizm İngilizcesi Programı – Sona erdi –

ELC Group üyesi London Hampstead School of English 2012 Londra yaz olimpiyatlarına özel yeni bir program hazırladı. Spor ve Atletizm İngilizce Programı adı altında 16 Mayıs-12 Ağustos 2012 tarihleri arasında yapılan İngilizce eğitim programı uluslararası sporla ilgilenen öğrenciler için hizmet verdi.

Uzun yıllardır Butik olarak öğrencilerine eğitim veren okul artık ELC Grup bünyesinde hizmetlerine devam ediyor. Zincir okulların hızla büyüdüğü yurtdışı eğitim sektöründe butik okullar kendi eğitim anlayışlarını ve duruşlarını koruyabilmek amacı ile birleşerek kendi butik okul zincirlerini kurmaya başladı. Uluslararası zincir okulların eğitim kalitelerinin yanı sıra butik okulları bir adım öne çıkaran bir diğer faktör ise İngilizce eğitime katmış oldukları kişisel eğilim ve hizmetler sayılabilir. Bu eğilimlere kısaca bakarsak butik okullar öğrencilerin derse katılım ve gelişim düzeylerini daha yakından izler ve takip eder. Eğitim sistemi kişiye özel ve yorumsal olduğu için öğrenci klasik ders anlayışının içinde sıkılmaz, aksine öğrenci kısa süre eğitim alıyorsa bile kendini daha özel hisseder. Eğitim kadrosuna da butik olarak adlandırdığımız okullarda ekstra özen gösterilir. Zincir okullar bünyelerinde daha fazla akademik kadrolara yer verdiği için daha fazla sirkülasyon ve oturmuş klasik ders programı anlayışları hakimdir. Butik okullarda akademisyen kadro öğrenci sayısına paralel bir şekilde az sayıda olmasının avantajı ile özenle seçilmiş ve kalıcıdır. Bu bağlamda her bireysel eğitim kurumuna butik okul yakıştırması yapılamaz. Eğitim danışmanları olarak yıllar içinde eğitim kalitesi, öğrenciye bakış açısı ve çalışma tarzıyla kendisini kanıtlayan bireysel kurumlar bizim gibi yıllardır eğitim danışmanlığı yapan konuya hâkim firmalar tarafından butik olarak adlandırılır.
1977 yılında kurulmuş olan London Hampstead School of English, Kuzey Londra’nın nezih bölgelerinden biri olan Hampstead’da yer almaktadır. Hampstead, Londra’nın en iyi korunmuş tarihi semtlerinden biridir ve birçok yazar, aydın ve ünlülerin yaşamış olduğu bir bölgedir. Hampstead School of English Londra’nın merkezine yalnızca 20 dakika uzaklıktadır. ELC London Hampstead School of English otobüs duraklarına ve metro istasyonlarına yürüyüş mesafesindedir. British Council ve EAQUALS (İngilizce eğitimde mükemmelliği tescil eden kurum) tarafından onaylı ve English UK ve ALTO üyesi olan ELC London Hampstead School of English; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav hazırlık kursları (IELS, TOEFL, TOEIC, Cambridge Sınav Hazırlık Kursları), Üniversite Hazırlık Programları ile yabancı öğrencilere hizmet vermektedir.

ELC Grup bu yaz Londra’da gerçekleşecek olan 2012 Yaz Olimpiyatları’nı kutlamak amacıyla öğrencilere özel bir program hazırladı. Programın adı ‘ELC Sports and Athletics Package’. Bu programda öğrencilere ELC Londra Hampstead School of English’de maksimum 8 kişilik sınıflarda haftada 15 saat sporla ilgili özel İngilizce kursu sunulacak. Bunun yanında ayrıca yine haftada 15 saat sporla ilgili gezi ve aktiviteler düzenleyecek.
Spor ve Atletizm İngilizcesi programına dâhil olan hizmetler oldukça yoğun bir İngilizce kursu ile başlıyor. Spor programlarını akıcı ve doğru bir İngilizce ile tanımlamak, sunucuların ve sporcuların sunduğu spor programlarını anlayabilmek, spor karsılaşma sonuçları, tahminleri ve analizleri hakkında yazabilmek, sonuçları speküle edebilmek, spor karsılaşmalarının tarihini anlayabilmek ve istatistiklerini açıklayabilmek, İngilizce deyimleri öğrenmek ve spor karşılaşmaları hakkında konuşurken bu deyimleri kullanabilmek, spor karsılaşmaları hakkında ayrıntılı rapor yazabilmek için hazırlanmış ince detaylarla zenginleştirilmiş özel bir kurs programıdır.

Derslerin yanı sıra haftada 15 saat gezi programı içeren programda; spor merkezlerine geziler, Londra’nın merkezinde kurulan büyük ekranlarda diğer seyircilerle birlikte spor karsılaşmalarını izlemek ve bu coşkulu atmosferi yasamak, Londra’da 2012 yılında düzenlenecek olan kültürel programlara katılmak yapılacak aktiviteler arasında yer alıyor.

www.afegitim.com

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi