Yurtdışı Eğitim Rehberi | A&F Yurtdışı Eğitim

Danışmanla görüşme;

Yurtdışında eğitim almayı planlayan öğrencinin eğitim beklentileri, kişisel özellik ve tercihlerinin ayrıntılı şekilde analizinin amaçlandığı ön görüşmelerde; profesyonel yurt dışı eğitim danışmanı tecrübesi ile öğrencinin amaçlarına uygun eğitim standartlarını hazırlamanın yanı sıra tüm yurtdışı danışmanlık hizmetlerini eğitimi boyunca ücretsiz olarak verir.

Öğrenci için en uygun ülke ve okulu belirleme;

Öğrencinin plan-program ve bütçesine uygun olan ülkelerin ve okulların fiyat listeleri kendisine verilir. Ayrıca önerilen okulların indirim,promosyon, konaklama şartları ve okulların bulunduğu bölge ile ilgili bilgiler detaylı olarak öğrenciye sunulur..

Okul kayıt ve konaklama işlemleri;

Kararını veren öğrenci okul ön kayıt ücretini öder ve danışman okula kaydını yaptırır. Okuldan Vize için gerekli olan kabul mektubu (Acceptance) beklenirken diğer taraftan danışman tarafından öğrenciye verilen vize evrak listesinde evraklar öğrenci tarafından ancak danışman eşliğinde hazırlanır. Eğitim danışmanı öğrenciye uygun olan gün ve saat için vize randevusunu alır ve gidilecek ülkenin vize prosedürüne başlanır. Kendi içlerinde farklılık gösteren mevsime ve aylara göre farklılık gösteren vize işlem süreçleri bulunmaktadır. Öğrenci gideceği ülkenin istediği belgeleri hazırlar ve danışmanına iletir. Yurtdışı eğitim danışmanı vize dosyasını hazırlamanın yanı sıra öğrenci vize formlarını doldurur.

Vize işlemleri;

Yurtdışı öğrenci vizeleri işlemleri tüm ülkelere göre farklılık göstermesinin yanında bazı ülkelerde bir günde vize alınabilirken bazı ülkelerde mevsimsel yoğunluklara bağlı olarak 20-25 güne kadar uzayabilir. Bazı sıkıntılarla karşılaşmamak için vize işlemlerine bir ay önceden başlamakta yarar vardır. Vize işlemleri sonuçlanan öğrenci eğitim ücretlerini danışmanlık firmasına öder.

Uçak bileti;

Uçak bileti hem danışmanlık şirketi ve hemde öğrenci tarafından araştırılır en makul saatlerde ve fiyatlarda olan en ucuz uçak bileti satın alınır.

Transfer ve son kontroller;

Öğrenci eğitim alacağı ülkeye vardığı zaman isterse belli bir ücret karşılığı okul görevlileri tarafından havaalanından alınarak okul yurduna veya kalacağı ailenin yanına transferi sağlanır. Veya öğrenci kendi imkânları ile de kalacağı yere gidebilir. Gerekli olan tüm bilgiler kendisi uçağa binmeden önce yurtdışı eğitim danışmanı tarafından kendisine verildiği için öğrenci genellikle hiçbir sıkıntı yaşamadan kalacağı yere varır.

Eğitim bitene kadar danışmanlık desteği;

Süreç başladığından beri her türlü desteği veren danışmanlık firması öğrencinin eğitimi boyunca ülkeye dönene kadar her ihtiyacı olduğunda kendisinin yanındadır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi