Yurtdışı Eğitim Fırsatları | A&F Yurtdışı Eğitim

Kings Colleges

1957 yılında kurulmuş olan Kings Colleges İngiltere’de Londra, Oxford, Bournemouth ve Amerika’da Boston, Los Angeles olmak üzere toplam 5 ayrı şubede eğitim veren uluslararası bir kuruluştur. 

Kings Bournemouth, Okul şehir merkezine ve plaja yaklaşık 5-10dk yürüyüş mesafesinde bulunan, bahçe içinde karşılıklı iki binadan oluşuyor. Her iki okulda toplam 28 sınıf bulunuyor. Bu sınıflarda ortalama 10, yoğun dönemlerde ise en fazla 16 öğrenci bulunuyor. Okulda kablosuz internet olanağı mevcut ayrıca bilgisayar odalarında ücretsiz internetten yararlanabiliyorsunuz. Okulun bir binasında kafeterya diğer binada yenilenmiş ana yemek solunu bulunuyor. Öğle yemekleri her ülkeden gelen öğrencilerin tercih edebileceği geniş seçim olanaklarıyla sunuluyor. Kings Colleges, Bournemouth şehir merkezinde olup çok amaçlı spor tesisi bulunan Bournemouth’da ki tek okuldur. Okulun aktivite salonu mini sinema, oyunlar, partiler DVD gösterimi, çeşitli sanat ve tiyatro etkinlikleri için kullanılıyor. Ayrıca okulda nitelikli eğitmenler eşliğinde ücretsiz fitness ve aerobik sınıfları da sunuluyor.

Kings London, Okul Londra Beckenham’da bulunuyor. Bechenham’ın en büyük avantajı Londra şehir merkezine yalnızca 20dk uzaklıkta olmasına rağmen şehir merkezinin gürültü ve karmaşasından uzak kalmanızı sağlıyor. Kings London yan yana iki büyük müstakil binadan oluşuyor. Okulda toplam 18 sınıf bulunuyor. Bu sınıflar en az 10 en fazla 16 öğrenci kapasitesinde bulunuyor. Sınıfların pek çoğunda interactive whiteboards (interaktif beyaz tahtalar) ile eğitim veriliyor. Okulda bilgisayar laboratuarının yanı sıra ücretsiz İnternet erişimi de bulunuyor. Okulun bilgisayar merkezinde kendi özel zamanlarınızda öğretmen gözetiminde proje geliştirebilirsiniz. Okulun ayrıca kütüphanesi, kafeteryası iki binanın bahçelerinden oluşan geniş bir açık hava alanı ve hemen karşısında bir spor tesisi bulunuyor.

Kings Oxford, Oxford bölgesinin ve İngiltere’nin en önemli IELTS test merkezidir. Okul Oxford kentinde bulunan iki ana binadan oluşuyor. St Michael kampüsü, şehir merkezinde bulunuyor. Hemen karşısında St Peter Koleji ve cadde boyunca ünlü Oxford Üniversitesi bölümleri bulunuyor. Okul kafe, mağaza, otobüs durakları ve tren istasyonuna yürüyüş mesafesindedir. Kings Oxfordun St Michale binası, uluslararası eğitim için en iyi imkânları sunabilmek amacıyla yüksek standartlarda yenilenmiştir. St Josephs Kampüsü şehir merkezine otobüs ile sadece 10dk uzaklıktadır. Bununla beraber okul mağazalar, barlar, restoranlar, kütüphane, spor salonu ve yüzme havuzu gibi sosyal yaşam alanlarına oldukça yakındır. Okulda 21 sınıf bulunuyor. Bu sınıflar en az 6 en fazla 16 öğrenci kapasitesindedir. Sınıfların pek çoğunda interactive whiteboards (interaktif beyaz tahtalar) ile eğitim veriliyor. Kings Oxford’un St Joseps Kampüsüde üniversite yerleştirme programları da bulunuyor. Okulun bu program sonucu üniversiteye öğrenci yerleştirmede 100 de 100 başarısı bulunuyor.

FIRSAT: 1957 yılında kurulan ve İngiltere’nin en eski dil okullarından olun Kings Colleges en yüksek standartlardaki eğitimi yılın belli dönemlerinde uyguladığı promosyonlarla kaçırılmaz bir fırsat haline getiriyor….

Wimbledon School of English

1964 yılından bu yana eğitim veren okul Londra’nın en zengin ve kaliteli bölgelerinden biri olan Wimbledon’da bulunuyor. Yüksek standartlarda eğitim kalitesiyle ünlü olan bu okulun en büyük avantajlarından biri ise, öğrencilerine sunduğu çeşitli konaklama alternatiflerinin olmasıdır. Okul binası, Wimbledon tren istasyonuna 3dk yürüyüş mesafesinde ve Londra şehir merkezine trenle 20dk mesafededir. İngiltere'deki üniversiteler için ücretsiz üniversite yerleştirme danışmanlığı hizmeti veren okul dil eğitimi sonrası üniversiteye gitmek isteyen öğrencileri için tercih edilme nedenidir.

FIRSAT: 1964 yılından bu yana  eğitim veren Wimbledon School of English ücretsiz üniversite eğitim danışmanlığı ve bulunduğu konum dolayısıyla öğrencilere hem sakin ve güvenilir bir yerde eğitim alma hem de diledikleri anda Londra’nın renkli dünyasına ulaşabilme fırsatı sağlıyor….

Studio Cambridge

1954 yılında kurulan okul Cambridge’nin en eski okuludur. Okul kurulduğu günden bu yana kalite standardını aynı kararlılık ve doğrulukla devam ettiriyor.  Her yıl dünyanın dört bir yanından 4000'den fazla öğrenci Studio Cambridge’e İngilizce dil eğitimi ve özellikle 9-19 yaş arası öğrenciler olan için yaz kampı programlarında eğitim almak için geliyor. Studio Cambridge yaz kampı programı sunan en eski okullardan biridir.

Studio Cambridge British Council, English UK, Education UK akreditasyonu vardır ve ayrıca ETS ( Educational Testing Service) tarafından verilen TOEIC sınavı yapma yetkisine sahiptir.

FIRSAT: Geçmişten gelen kalitesini günümüze kadar koruyarak devam ettiren okul aynı zamanda bir IELTS merkezidir. Nationality Mix’e (öğrencilerin farklı ülkelerden gelme oranı) çok dikkat eden okul genellikle Avrupalı öğrencilerin yoğunlukla olması ve okulda Türk öğrenci yoğunluğunun çok az olması nedeniyle de buradan gidecek öğrencilerimiz için oldukça avantajlıdır…

LSI, Language Specialists International PORTSMOUTH

LSI Portsmouth İngiltere’nin Portsmouth kentinde 25 yılı aşkın süredir eğitim veren çok köklü bir kuruluştur. Portsmouth, İngiltere'nin güneyinde bulunan büyük bir sahil kentidir. Londra’da bulunan Heathrow ve Gatwick havalimanlarına trenle 75dk mesafededir. Ayrıca buradan deniz yoluyla Avrupa kıtasına da ulaşmak çok kolaydır.

Şehirdeki Portsmouth Üniversitesiyle kardeş okul olan LSI öğrencilerine üniversite öğrencileriyle tanışma ve üniversite imkanlarından faydalanma şansı sunuyor. Buda öğrencilerin hem pratik yapma hem de sosyal ortamlarını oluşturmalarında çok yararlı oluyor. Diğer bölgelere oranla konaklama ve yaşam giderlerinin uygunluğu, okulların kalitesi, sıcak ortamı ile İngilizce dil eğitimi için Portsmouth en ideal bölgelerden biridir.

LSI Portsmouth’un merkezinde ve kentin en güzel yerinde bulunuyor. Alışveriş merkezi, kütüphane ve tren istasyonunun hemen yakınında olmakla birlikte tiyatro, restoranlar ve sahile yalnızca yürüyüş mesafesinde bulunuyor.

Okul, Avrupalı öğrencilerin yoğun olması, çok zengin bir kütüphaneye sahip olması, pratiğin devamlılığının sağlanabilmesi açısından öğlen yemeklerinin okulda açık büfe olarak sunulması ve 8 katlı bir binaya sahip olan okulda çok az sayıda Türk öğrenci bulunması açısından farklı bir çizgiye sahip. British Council ve English UK akreditasyonu olan Language Specialists İnternational İngiltere'nin en önemli IELTS test merkezlerinden biridir ve aynı zamanda üniversite yerleştirme servisi vardır.

FIRSAT: Dil eğitimi için İngiltere’nin en ideal bölgelerinden biri olan Portsmouth’da bulunan okul, çok önemli bir IELTS merkezi olması, yüksek kalite standardı ile iş adamları ve akademisyenlere sunduğu çok özel programlar sayesinde oluşturduğu üst düzey öğrenci profili ile dil eğitiminde alacağınız en iyi dil eğitiminin garantisini veriyor….

Westbourne Academy

Okul İngiltere’nin dil eğitim için en popüler bölgelerinden biri olan Bournemouth’da bulunuyor. Bournemouth her yıl yaklaşık 30.000 öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Kendine ait  okul binasında  25 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Westbourne Acedemy şehir merkezine yalnız 1,5 km mesafede bulunuyor.  Bournemouth’da ki diğer okullarla kıyaslandığında son derece uygun fiyatlarıyla dikkat çeken Westbourne Academy fiyat avantajının yanı sıra eğitim kalitesinden de ödün vermiyor. 

FIRSAT: Westbourne Academy değişmeyen kaliteli eğitim standardı ve sunduğunu çok uygun fiyatlarla dil eğitimi için gidecek öğrencilere çok büyük bir fırsat sunmuş oluyor.

Hansa Language Center /Kanada

1969 yılından bu yana eğitim veren okul Kanada’da ki en büyük ve en tanınmış dil okullarından biridir.

Okulda her seviye için sınıf bulunuyor.  Sınıflar öğrencilerin daha iyi konsantre olabilmesi ve birebir katılımı arttırmak amacıyla ortalama 6-8 kişi olarak sınırlanmıştır. Hansa’nın esnek eğitim sistemi sayesinde öğrenciler  hangi konuda eksikleri varsa o konu üzerinde yoğunlaştırılarak  eğitim  alırlar. 1500 öğrenci kapasiteli okul Toronto’da 2 ayrı bina da faaliyet gösteriyor.

Hansa Lanuage Center’da Genel İngilizce Programlarının yanı sıra TOEFL, TOEIC, IELTS  sınav hazırlık kursları ve öğretmenlere yönelik Teacher Training programları da bulunuyor. Okul öğrencilerine çok zengin bir ders programının yanı sıra çeşitli seyahat, gezi, spor ve sosyal aktivite imkanları da sunuyor. 

Öğrenciler, okulda bulunan rehber öğretmenlerden İngilizce dil eğitimi, üniversite yerleştirme, uygun program seçebilme gibi konularda yardım alabiliyorlar.

FIRSAT: Kanada Toronto’da bulunan bu okul Kanada2nın en iyi dil okullarından biri olmanın yanı sıra uygun fiyat olanakları ile de dikkat çekiyor.

Poly Languages Institute/USA

Okul 1970 yılından bu yana eğitim veriyor. Okulun Amerikada Pasadena, Los Angeles ve Irvine olmak üzere 3 ayrı şubesi bulunuyor. 

Okulun her bir binasında dönem başına (1 dönem 12 hafta) 120 öğrenci kapasitesi bulunuyor. Okullarda en az 7 sınıf ve bilgisayar odaları bulunuyor. Öğrenciler bu bilgisayar odalarında İngilizce yeterliliklerini arttırabilecekleri gibi özel gereksinimleri içinde kullanabiliyorlar.

Ayrıca okulun kolej ve üniversite programlarına öğrenci yerleştirme hizmeti de bulunuyor. Bu servisten yararlanabilmek için;  POLY ESL programlarının tamamlanmasıyla, öğrenciler, TOEFL veya diğer standart İngilizce yeterlilik testlerinden yeterli puanı alarak kolej  ve meslek okulları için kabul edilebiliyor.

Okul a, interaktif sınıfları, konaklama seçenekleri, düzenlenen yaz ve kış faaliyetleriyle öğrencilerine harika bir yurtdışı eğitim deneyimi yaşatıyor.

Okulun öğrencileri için özel aktiviteleri bulunuyor. Bu aktivitelere yakındaki Disneyland, Universal Studios, beyzbol oyunları için Dodger Stadyumu, San Diego Sea World Adventur Parkı ve kayak, snowboard için geziler de dahidir.  Okul çalışanları her tür ulaşım, konaklama  ve aktiviteler konusunda  öğrencilerine tam destek veriyor.

Poly Language Institute’nin, Educational Testing Service (ETS), TESOL, BPPE, NAFSA üyelikleri bulunuyor.

FIRSAT: Okul hiç değişmeyen çizgisiyle sunduğu kaliteli eğitimi çok uygun fiyatlarla öğrencilerine sunuyor. Poly Language Institute, Amerika’da bu kaliteli eğitimi bu kadar uygun fiyata alınabileceğiniz yegane okuldur.

 

a&f yurtdışı eğitim danışmanlığı

barbaros bulvarı eski yıldız cad.

no:36/2 Beşiktaş-İstanbul

t: 0212 259 07 74-0212 258 09 20

f: 0212 258 13 82

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi