Yurtdışı Eğitim Fuarları | A&F Yurtdışı Eğitim

Yurtdışı eğitim fuarlarları konusuna artıları ve eksileri ile değinmeliyiz; Fuarlar alıcı ve satıcı açısından tarafsız bölgelerdir. İyi hazırlanmış bir fuar firmalara bir gösteri alanı bir satış bürosu ve satış imkânı sağlar. Fuarlarda alıcı ve satıcı ilişkileri tersine döner. Firma temsilcileri müşteri kitlesine ulaşmak durumundayken fuarlarda kendi isteği ile parasını ve zamanını harcayarak satın almaya ya da en azından bilgilenmeye hazır müşteri satıcının standının önünde beklemektedir. Alıcı gönüllü olarak bilgi edinmeye çalışmakta satıcının mesajını anlamak istemektedir. Bu yaklaşım özellikle ihtisas fuarlarında büyük ölçüde satış anlamını taşımaktadır.

Hızla gelişen yurtdışı eğitim sektörü de eğitimle ilgili ürün ya da hizmetlerini, teknolojik gelişmeleri, bilgi ve yeniliklerin tanıtımı için Türkiye genelinde her yıl yirmiye yakın yurtdışı eğitim fuarı öğrenci ve eğitimcileri buluşturuyor. Yurtdışı eğitim fuarları sayesinde öğrenciler konsolosluk yetkilileri, yurtdışı eğitim danışmanlığı firma temsilcileri ve yurtdışı dil okullarını bir arada görme şansını yakalayarak farklı okul ve ülkeleri kıyaslayabilme şansına sahip oluyorlar.

Yurtdışı eğitim fuarlarına olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Fuarın hedef kitlesini oluşturan Üniversite ve lise öğrencilerinin yüksek bir çoğunluğu eğitim fuarlarına katıldıktan sonra tercihlerini kullanıyor. IEFT, Educaturk, Edufair, Akare Yurtdışı Eğitim Fuarları katılımcıları ve ziyaretçi oranlarıyla diğer eğitim fuarlarına kıyasla ön plana çıkıyor.

Yurtdışı eğitim fuarları denilince akla ilk gelen yurtdışında üniversite eğitimi, yurtdışı yaz okulları ki bunların en tercih edileni İngiltere yaz okulları ve yurtdışında dil eğitimidir. Globalleşen dünyamızdayurtdışında dil eğitimi almak artık gereklilik halini aldı. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler dil becerilerini geliştirmek, çok kültürlü bir ortamda sosyalleşerek öğrenmek için İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda, Malta, Avustralya, Fransa, Almanya, Yeni Zelanda, Çin ve Güney Afrika dil okullarını tercih etmekteler.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi