Kanada'da dil Eğitimi | A&F Yurtdışı Eğitim

Kanada'da en az 10,000 yıl boyunca İlk Halklar olarak tanınan yerliler yaşamıştır. Avrupalılar tarafından ilk ziyaret 1000 yılı civarında kısa bir süre Newfolland 'e yerleşen Vikingler tarafından yapılmıştır. Daha "temelli" Avrupalı ziyaretleri 16. ve 17. yüzyıllarda Fransızların yerleşimi ile başlar. Eski adı ile Kanada Dominyonu, olan Kanada 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan merkezi olmayan anayasal monarşi ile yönetilen 1867 de Konfederasyon yasası ile kurulan Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. Devlet başkanı ve hükümdarı Kanada kraliçesi sıfatı ile II. Elizabeth' dir.

Kanada'nın İngilizce ve Fransızca olarak iki resmi dili vardır. 7 Temmuz 1969 ' da Kanada federal devletinin tümünde Fransızca ve İngilizce eşit dil kabul edilmiştir. Hıristiyanlığın hakim olduğu Kanada'da, diğer çoğu Amerika ülkelerinde olduğu gibi yaygın mezhep Katolikliktir.

Kanada'nın başkenti Ottawa'dır. Eski bir Fransız ve İngiliz Kolonisi olan Kanada, hem Frankofon , hem de İngiliz Milletler Topluluğuna bağlıdır. Ülke alan bakımından dünyanın en geniş ikinci ülkesidir. Kanada çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş bir ülkedir ve fosil yakıt kaynakları, nükleer enerji üretimi ve hidro-elektrik güç üretim imkânları ile enerji bakımından genelde kendine yeterlidir.

Kanada dil okulları uluslararası dil okulları ve butik dil okulları olarak oldukça yüksek kalite standartlarında eğitim sağlar. Kanada dil kurslarının yabancı öğrenciler tarafından tercih edilme nedenlerinin başında ülkedeki refah seviyesinin yüksek olması, ülkedeki uluslararası okulların yaygınlığı ve yabancı öğrenci sayısının İngilizce öğrenilen diğer ülkelere göre daha az olmasıdır. Kanada'da dil eğitimi alırken, konaklama ihtiyaçlarınız için birçok seçeneğiniz olacaktır. İsterseniz aile yanı konaklamayı tercih edebilir, dilerseniz öğrenci yurtlarında konaklayabilirsiniz. Kanada dil eğitiminde en çok tercih edilen 3. Ülkedir. Kanada'da Toronto, Vancouver, Victoria, Galgary, Montreal, Ottowa gibi şehirler ingilizce dil eğitiminin en yaygın olarak alındığı şehirlerdir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi