Almanya'da Dil Eğitimi | A&F Yurtdışı Eğitim

Almanya’da Almanca Dil Eğitimi

Almanya’da Almanca dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Almanya vize prosedürünü geçebilmek için öncelikle belirli bir düzeyde başlangıç veya orta almanca dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Belirli bir düzeyde almanca dil eğitimine sahip olan öğrenciler için ilk yapılması gereken yurtdışı eğitim danışmanı ile beraber eğitim almak istediği dil okuluna karar vermelidir. Hangi okulda eğitim alınacağına karar verildikten sonra öğrencinin dil seviyesine göre dil kursuna kayıt yaptırılır. Almanya da her pazartesi günü genel almanca programına başlanabilir. Yurtdışı eğitim danışmanı öğrencinin okul kaydını yaptırdıktan sonra vize dosyası hazırlanır.

Almanca dil eğitimi özel dil kurslarında ve üniversitelerin dil eğitimi veren hazırlık bölümlerinde verilmektedir. Her seviye için ayrı olarak hazırlanmış öğrenciye en uygun dil programlarında haftalık 20-25-30 saatlik seçenekler bulunmaktadır ve eğitim süresi öğrencinin isteği ve ulaşmak istediği seviyeye göre 2 ile 48 hafta arasında almanca dil eğitim tercihleri bulunmaktadır.

Almanca dil eğitimi kursları genellikle sabah dersleri ve öğleden sonra dersleri olmak üzere iki farklı periyot olarak öğrenciye sunulmaktadır. Birçok dil okulunda pazartesi günleri yeni bir kur başlar. Öğrenci kursa başlamadan önce seviye tespit sınavına tabi tutularak seviyesine en uygun sınıfta dil eğitimine başlaması sağlanır. Sınıflardaki öğrenci sayısı genellikle 12 öğrenci olarak tercih edilsede bazı durumlarda 6 ya da 16 arası değişiklik gösterebilir. Yetişkinler için hazırlanan kurslarda gruplara dâhil olmak isteyen kursiyerin minimum yaşı 16 olmalıdır.

Yoğun bir eğitim alarak Almancasını geliştirmek isteyen öğrenciler için 6 ya da 9 ay arası devam eden Akademik yıl programları fiyat ve eğitim açısından en mantıklı seçenektir. Yüksek öğrenimini de Almanya’da almak isteyen öğrenciler için en ideal program Akademik yıl eğitimidir. Üniversiteye devam etmek isteyen öğrencilerin DSH sınavını almaları gerekmektedir. Ayrıca tüm almanca dil okullarında DSH sınav hazırlık kursları da bulunmaktadır.

Almanya dil okulları fiyat listesi için tıklayınız.

a&f yurtdışı eğitim danışmanlığı

Eski yıldız Cad. 36/2

Beşiktaş/İstanbul

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi