Wellington | A&F Yurtdışı Eğitim

Wellington Yeni Zelanda'nın başkenti, ülkenin en büyük ikinci yerleşim birimi ve Okyanusya'daki en kalabalık başkenttir. Yeni Zelanda'yı oluşturan adalardan Kuzey Adası'nın güney ucunda, ülkenin coğrafi merkezine yakın bir noktada yer alır.

Wellington, Yeni Zelanda'nın siyasi merkezidir. Parlamento binası'na ve devlete ait tüm bakanlık ve kuruluşların genel merkezlerine ve Yeni Zelanda'daki yabancı ülke elçiliklerinin çoğunluğuna ev sahipliği yapar.

Wellington'ın kent merkezinde yoğun sanatsal faaliyetler yürütülür. Kafe kültürü ve gece yaşamı kendi büyüklüğündeki diğer kentlere göre oldukça gelişmiştir. Yeni Zelanda'da sinema ve tiyato alanında merkez durumundadır. Te Papa Tongarewa (Yeni Zelanda Müzesi), Yeni Zelanda Senfoni Orkestrası, Yeni Zelanda Kraliyet Balesi ve iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Sanat Festivali de başkent Wellington'da yapılır.

Wellington 2006 yılında bir danışmanlık şirketince yapılmış araştırmalara göre dünyada yaşam kalitesinin en yüksek olduğu 12. yerleşim birimidir. Büyüklükte, İngilizcenin birinci dil olarak konuşulduğu diğer merkezler arasında Wellington 4. sıradadır.

Muhteşem doğası, medeni halkı, yaşam standartı yüksek şehirleri ile Yeni Zelanda dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. Son zamanlarda Yüzüklerin Efendisi, Dikey Limit gibi filmlerin bu ülkenin ihtişamlı doğasında çekilmesi ülkenin popülaritesini arttırmıştır. Yeni Zelanda, gelişmiş ülkeler sıralamasında refah seviyesi en yüksek olan ülkelerdendir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi