UTOPIAN | A&F Yurtdışı Eğitim

Utopian Yurt Dışı Eğitim ve Koçluk, Betül Varol tarafından 2017 yılında kurulmuştur. Danışmanlık ve koçluğun bir arada modellendiği şirketin kuruluş amacı; özellikle lise öğrencilerinin vizyonları doğrultusunda, eğitim kariyerlerini planlamalarında yardımcı olmaktır.

Hizmetler

Öğrenci Kariyer Koçluğu:
Çocuklarımızın içinde keşfedilmeyi bekleyen yaratıcı, kaşif, mucit, sanatçı bir potansiyel vardır. Onlar fırsat verildiğinde bu potansiyeli ortaya çıkartıp, şekillendirebilir. Maalesef ki okullar, devlet, dershaneler ya da diğer toplu eğitim sistemleri çocukların içerisinde ki gerçek yeteneklerin ortaya çıkarılmasını yeterince destekleyemiyor. Öğrencileri hayatlarında başarılı ve mutlu olmaları için yetebilecek uygun yetkinliklerle donatamıyor. Bu noktada eğitim planlarını gerek yurtdışı, gerekse yurtiçinde planlayan öğrencilerimize gelecek kurgularında, amaç arayışlarında ve hedef belirlemelerinde eşlik ediyoruz. Bunu yaparken öğrenci koçluğu metodolojisini kullanıyoruz.

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı
Utopian olarak eğitim hayatlarını yurtdışında sürdürmek isteyen lise ve üniversite öğrencilerine çözüm ortaklarımızla danışmanlık yapıyoruz. Bunu yaparken de günümüzün hızlı dünyasının meşhur hap çözümleri yerine, öğrenciyi en iyi şekilde tanıyıp, analiz edip ona en uygun programı seçiyoruz. Program belirlenirken öğrencinin gelecek planlaması için en ideal ülke; amacına en uygun bölüm; kişiliğine, sosyal kimliğine en yakın okul; hatta iklimi de göz ardı etmeden seçim yapmalarına yardımcı oluyoruz. 2017 yılında öğrencilerimizin tamamı ABD ve Kanada’nın seçkin lise ve üniversitelerine yerleştiler.

Workshoplarımız:

I. Vizyonumu Yaratıyorum

Dünya nüfusunun sadece binde on birinin doğru olarak “Yaşam Amacını” belirleyebildiğini ve bu kişilerinin tamamının başarıya ulaştıklarının gözlemlendiğini biliyor musunuz? 16-18 yaş grubu gençlere yönelik amaç belirleme, hedef koyma, inisiyatif alma ve karar verme becerilerini geliştirmeye yönelik bir çalışmadır. En çok 10 kişi ile yaptığımız bu eğlenceli etkinlik gençlerimize erken yaşta vizyonlarını yaratmalarında yardımcı olurken, yaşamları boyunca kullanabilecekleri sorun çözme ve karar verme yetkinleri kazandırıyor.

II. Duygularımı Yönetiyorum

Stres, endişe, kızgınlık, öfke ve korkular… Olumsuz olarak adlandırdığımız bu duygulardan kaçmamız, yok saymamız mümkün mü? Yoksa iyi yönetildiklerinde faydalı olabilirler mi? 16-18 yaş grubu gençlerle yaptığımız workshop eğlenirken; olumlu, olumsuz sınıflandırmadan duygularını öğretmeyi, onları birbirinden ayırt etmelerini ve duygusunun enerjisini etkin, kendisine ve hatta bütüne yarar sağlayabilecek şekilde kullanmalarını öğretmeyi hedefliyor.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi