Tianjin | A&F Yurtdışı Eğitim

Tianjin Çin’in eyalet statüsünde bulunan dört belediyesinden biridir. Kelime anlamı İmparatorun nehri kestiği yer anlamına gelir. Zengin tarihi geçmişiyle Tianjin, özellikle turistlerin ve öğrencilerin ilgisini çeken bir şehirdir.

Çin Halk Cumhuriyeti kurulmadan önce Tianjin yabancılar tarafından uzun yıllar işgal altında kaldı. Tianjin 9 ülke tarafından işgal edildi bunlar: İtalya, Almanya, Fransa, Rusya, Büyük Britanya, Avusturya, Japonya ve Belçika. Bu dönemde yabancılar bölgede kalıcı izler bıraktılar. Bunlardan bazıları yapılan binlerce villadır. Bugün bu villalar Tianjin’in egzotik tadına ve güzelliğine katkıda bulunuyor.

Tianjin’de dört mevsim yaşanır, en güzel zamanlarsa ilkbahar sonu ve sonbahardır. Ama güz mevsimi Tianjin turizmi için en uygun dönem olarak değerlendirilmektedir. Güneş ve gökyüzünün tadı Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında çıkarılır. Tianjin’ de kış mevsimi görsel bir şölen olarak yaşanır.

Tianjin Çince eğitim için iyi bir seçimdir; denizi, temiz havası, tarihi kalıntıları, doğal güzellikleri, tapınakları, kiliseleri, surları ve Çin Devrimi’ni anma etkinlikleri ile dil eğitimi alan öğrenciler için canlı ve hareketli bir şehirdir. Tianjin dününü, bugününü ve yarınını ziyaretçilerine rahatça ifade edebilen bir kenttir. Tianjin açık hava bir ‘Kuruluş Müzesi’ olarak devrimden önce kurulan dokuz imparatorluktan kalan binalar, olağan üstü ve egzotik mimari tarzlar ve Jinmen Shijing, Dagu Mevzii, Huangyaguan Büyük Duvarı, Dule Tapınağı, Haihe Nehri, Su Parkı, Panshan Dağı, Tianjin Tv ve Radyosu, Zhonghuan Cailian ile tarihini ve kültürünü ziyaretçilerine aktarır. Bunların yanı sıra doğal güzellikleri, kendine özgü insanı, kültürü ve güzellikleri ile benzersiz bir şehirdir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi