Shangai | A&F Yurtdışı Eğitim

Çin’in en büyük kenti olan Şanghay Çin’in doğu sahilinde Yangtze Nehri deltasında kurulmuştur. Oldukça kalabalık olan kent, ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti’nin en önemli liman kentidir. Çin Halk Cumhuriyeti’nin en büyük, dünyanın da sekizinci büyük şehridir. Yaygın olarak Çin’in modern ekonomisinin kalesi olarak görülen şehir, bu yönüyle ulusun en önemli kültürel, ticari, endüstriyel ve iletişim merkezlerinden biri olarak kabul edilir. İdari olarak Şanghay, Çin Halk Cumhuriyeti’nin eyalet statüsündeki bir belediyesidir. Şanghay, dünyanın en yoğun limanlarından biridir ve 2005’te dünyadaki en büyük kargo limanı olmuştur. Çin’in yirminci yüzyılla birlikte en önemli şehri olan kent, cumhuriyet döneminde popüler kültürün, entelektüel tartışmaların ve politik olayların merkezidir.

Gökdelenler ve modern yaşam tarzı, sıklıkla Çin’in ekonomik kalkınmasına referans olarak gösterilse de, kent sorunları henüz çözüme kavuşturulmuş değildir. Şanghay İmalat Sanayi, Fuarcılık, Teknoloji, Finans, Bankacılık, Bilgisayar ve Bilişim, Tekstil, İlaç Sanayi gibi sektörlerde ekonominin can damarını oluşturur.

Hungpu Nehri, Bund, Jian Mao Kulesi, Oriental Pearl TV Kulesi, Nanjing Caddesi, Qibao Mahallesi, Pudong, Yuyuan Bahçeleri, Yeşim Buddha Tapınağı (Jade Buddha Temple), Xintianti, Three on the Bund, Longhua Gu Si (Pagoda), Renmin Guang Chang Meydanı, Shangai Grand Tiyatrosu, Bingjiang Da Dao gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerindendir. Ayrıca Shanghai Müzesi, Shangai Sanat Müzesi, Grand Theatre Gallery, Doğal Tarih Müzesi, Bilim ve Teknoloji Müzesi ve El Sanatları Müzesi ilgisi olanlar için tarihsel ve görsel bir şölen sunmaktadır.

Şanghay nemli suptropikal iklim yapısına sahiptir. Yazlar çoks sıcak nemli ve yağışlı, Kışlar serin ve nispeten kuru. Seyrek olmakla beraber bazı kışlar kar görülür.
Şanghay ‘da yurtdışı dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için birçok dil kursu bulunmaktadır. Çince dil eğitimi günümüzde özellikle ticaret hayatında en önemli dillerden biridir. Şanghay dil okulları Çince eğitimde en bilinen okullardır. Çin’de eğitim almak isteyen öğrencilerin okul seçimlerini yaparken tercih ettikleri şehirlerarasında yer alıyor.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi