Polonya'da Üniversite | A&F Yurtdışı Eğitim

Polonya’da Üniversite

Üniversite eğitimi oldukça önemli bir konudur ve kişiler kendilerini bu alanda geliştirmek için çaba sarf etmektedir. Elbette bu konuda mutlaka iyi bir üniversitede eğitim almak ve kaliteli bir okulda okumak gerekmektedir. Son dönemlerde ise yurt dışında eğitime çok fazla ilgi gösterilmektedir. Sebebi ise hem dil alanında kişilerin kendilerini geliştirebilmesi hem de daha iyi okulların dünya genelinde de var olmasıdır. Polonya’da üniversite eğitimi alan kişiler genellikle çok kısa zamanda iş bulabilmekte ve yabancı dil bilgileri ile de farklarını kısa sürede ortaya koyabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı da Polonya Türk öğrencilerin de tercihleri arasında yer almaktadır.

Af Eğitim, bu alanda öğrenciler için genel araştırmaları yapmakta ve uygun üniversiteler için de gereken yönlendirmeleri sağlamaktadır. Uzun vadeli olarak hizmet veren ve öğrencilerin tüm işlemlerini yakından takip eden Af Eğitim, yurt dışı eğitim hizmetleri konusunda da başarısını çok kısa vadede kanıtlamayı başarmıştır. Aşağıda Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi üniversitelere ve detaylarına yer verilmiştir.

Kozminski Üniversitesi

Kozminski Üniversitesi kaliteli eğitim veren ve oldukça eski üniversitelerden biridir. Türkiye’den de pek çok öğrenciyi ağırlamaktadır. Lisans ve yüksek lisans alanında eğitim hizmeti vermektedir. Lisans için öğrencilerin başvurabileceği bölümler arasında Finans ve Muhasebe bölümü ile işletme bölümü yer almaktadır. Okulda İngilizce ya da Lehçe olmak üzere iki türlü eğitim seçeneği sunulmaktadır. Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler bu iki seçenekten birini değerlendirebilmektedir. Lisans bölümleri için bu üniversitede 3 yıl eğitim sunulmaktadır. Öğrencilerin okula başvurabilmeleri için lise ve dengi okullardan mezun olmaları ve IELTS ya da TOEFL’dan gerekli puanları sağlamış olmaları da yeterli olmaktadır.

Bu üniversitenin araştırmaları ve evrak işlemleri Af Eğitim tarafından özenli bir şekilde sağlanmakta ve öğrenciler en kaliteli okullar için yönlendirilmektedir.

Gdynia Denizcilik Üniversitesi

Üniversitede denizcilik alanında eğitim hizmeti sunulmaktadır. İngilizce ve Lehçe alanında eğitim imkanı verilmekte ve öğrenciler diledikleri alanı değerlendirebilmektedir. Lisans ve yüksek lisans olmak üzere iki kategoride de eğitim imkanı sunulmaktadır. Lisans öğrencilerinin tercih edebileceği bölümler arasında Denizcilik, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Telekomünikasyon, Mekanik Mühendisliği, Taşımacılık ve Yenilikçi Ekonomi gibi bölümler yer almaktadır. Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler bu alanlarda istedikleri bölümleri seçebilmektedir. Üniversiteye kayıt için lise ya da dengi okullardan mezun olmak gerekmekte ve IELTS ile TOEFL’dan yeterli puanları almış olmak gerekmektedir.

Poznan Ekonomi Üniversitesi

Poznan Ekonomi Üniversitesi, Polonya’nın en önemli okullarından biridir. Yabancı öğretim görevlileri sayesinde bu okul, öğrencilerin yabancı dil yönünden kendilerini geliştirmelerine de olanak sağlamaktadır. Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği üniversitelerden biridir. Öğrenciler İngilizce eğitim görerek E ticaret, Finans ve Uluslararası Ticaret bölümlerinden birini tercih edebilmektedir. Üniversitede eğitimler İngilizce ya da Lehçe olarak verilmektedir. İngilizce alanında başarılı olan öğrenciler Lehçeyi seçerek bu alanda kendilerini geliştirebilmektedir. Tüm bunların yanında öğrencilere yarı zamanlı iş imkanları da yine üniversite tarafından sunulmaktadır. AISECEG ve AEGEE gibi pek çok kuruluş ile çalışabilme imkanı da yine öğrencilere sunulan imkanlar arasında yer almaktadır. Lisans bölümlerinde ise eğitim süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir.

Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere gereken desteği Af Eğitim aracılığı ile sağlayabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra gereken destekler ve evrak işlemleri de yakından Af Eğitim tarafından sağlanmaktadır. Uzun yıllardır sektörde varlığını koruyan Af Eğitim, öğrenciler için her zaman doğru yönlendirmeleri sağlamaktadır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi