A'dan Z'ye Kanada | A&F Yurtdışı Eğitim

1- A&F Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile tanışma;

Barbaros Bulvarı Eski Yıldız Cad. No:36/2 adresinde bulunan ofisimizde öğrencinin temel eğitim ihtiyaçları ve talepleri danışmanlarımız tarafından not alınır ve kendisine en uygun okul ve eğitim programını belirlemek üzere 1 gün süre istenir. Bu süre zarfında öğrenci için en uygun olan programı belirlemek üzere çalışma yapılacaktır. Bu çalışma çerçevesinde A&F Eğitim tarafından öğrenciye sunulacak olan okul, Kanada Hükümeti tarafından yetkili makamlarca onaylanmış ve Türk yoğunluğu az olan bir okul olacaktır.

2-Okul Belirleme ve Karar Aşaması

Öğrencinin İngilizce ya da Fransızca dil eğitimini alma isteme sebebi, ulaşmak istediği düzeyi, kendisine uygun olabilecek şehir ve ayırabileceği bütçe göz önünde bulundurarak, öğrencinin maximum verim elde edeceği okul danışmanlarımız rehberliğinde belirlenir. Bu aşamada öğrencinin gitmek istediği dönemde promosyonda olan okullara öncelik verilir.

3-Kayıt İşlemleri

Öğrencinin de onayı alınarak belirlenen okula ait olan başvuru formu danışmanlarımız rehberliğinde doldurulur. Konaklama çeşitleriyle ilgili öğrenciye detaylı bilgi verilir ve öğrencinin tercih ettiği konaklama tipi form üzerinde belirlenir. Doldurulan form firmamız tarafından karar verilen ve resmi temsilciliğini yaptığımız okula gönderilir. Vize başvurusunu yapabilmemiz için gerekli olan kabul belgeleri okul tarafından e-mail ya da faxla gönderilir.

Bu arada yapılan danışmanlık hizmetinin ücretsiz olduğu bilgisi öğrenciye verilir.

4-Pasaport İşlemleri

İlk kez pasaport alacak öğrencilere pasaportların sürelerine göre belirlenmiş olan ücretler hakkında bilgi verilir. Pasaport alınabilmesi için gerekli olan belgeler ve nereden alınabileceği bilgisi de danışmanlarımız tarafından verilir.

5- Vize İşlemleri

Öğrenci vizesi için gerekli evrak listesi öğrenciye verilir. Danışmanlarımız kontrolünde hazırlanan Kanada vizesi için gerekli evrak listesinde bulunan belgeler ofisimizde bir kez daha gözden geçirilir. Evrakları tamamlanan öğrenci için vize başvuru formları A&F Eğitim danışmanları tarafından doldurulur.

Vize başvurusu sizin konsolosluğa gitmenize gerek kalmadan Ankara'da ki Kanada Konsolosluğuna AF Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından kargo aracılığı ile gönderilir.

Bu aşmadan sonra A&F Eğitim öğrenci adına vizesinin durumu takip eder. Vize işlemi tamamlanan pasaport kargo ile A&F Eğitim ofisine ya da öğrencinin adresine teslim edilir.

6-Uçak Biletinin Rezervasyonu ve Satın Alınması

Vize işlemleri tamlanan öğrenci için danışmanlarımız aracılığıyla tüm havayolları uçuşları incelenir ve öğrencinin okul başlangıç tarihinden 1 ya da 2 gün önce için en uygun uçuşa rezervasyon yaptırılır. Öğrencinin de onayı alındıktan sonra bilet kestirilir.

7- Okul Ücretinin Ödenmesi

Vize sonucu olumlu olduktan sonra okulun fatura tutarı öğrenci tarafından A&F Eğitime yapılır. A&F Egitimde bu ücreti öğrenci adına okulun hesabına yatırır. Fatura üzerinde belirtilen tutar okulun resmi sitesinde yayınlanan ücretle aynıdır. A&F herhangi ek bir ücret talep etmez, ayrıca okula yapılan ödemenin havale ücretini de öğrenciye yansıtmaz.

8- Kanada'ya Gidiş…

Öğrenciye yolculuk ile ilgili tüm bilgiler verilir.

Yanınızda olması gereken belgeler;

. pasaport
. e- bilet
. okul kabul belgesi
. okul faturası
. konaklama belgesi
. yurtdışı çıkış harcı ödemesi (15YTL- ziraat garanti gibi bankalardan yapılıyor. Bir makbuz veriyorlar. Pasaport kontrolü sırasında makbuzu görevliye göstermeniz gerekiyor. Ya da seyahat acenteleri pul olarak satıyor. Alıp pasaportunuzun arka sayfalarından birine yapıştırabilirsiniz. Ya da bu işlemi havalimanından yapabilirsiniz.

Bu belgeler buradan çıkış ve Kanada'ya giriş için gerekli belgeler. Uçuş saatinden iki saat önce havalimanında olmak gerekiyor. Uçacağın havayolu şirketinin kontuarına gidip bavulunuzu teslim edip, görevliler tarafından üzerinde koltuk numaranızın bulunduğu uçuş kartını almanız gerekiyor. Bagaj hakkınız genellikle 25-30 kg civarında oluyor.

Uçuş kartınızla geçişlerinizi yapıp uçağa bindikten sonra yolculuk gideceğiniz bölgeye oranla ortalama 10-12 saat sürüyor. Kanada'da havalimanına indikten sonra pasaport kontrolünden geçiyorsunuz, daha sonra gideceğiniz yerde ise görevliler size neden Kanada'ya geldiğini soracaklar, bu durumda okul kabul belgeni vermeniz yeterli olacaktır.

Bizim tarafımızdan ayarlanan konaklama yerine vardığınızda aile sizi bekliyor olacak. Aile ertesi gün okula nasıl gideceğinizi, evin içerisinde ne gibi haklara sahip olacağını, yemek saatlerini..vs bilgilerini size verecek. Yurt Konaklaması tercih ederseniz size yurtta yardımcı olacak bir danışma bulunuyor olacak.

Bundan sonrası rutin olarak devam edecek…Eğitimin süresince sizi rahatsız eden herhangi bir durum olursa(okul ya da konaklamayla ilgili) lütfen bizi bilgilendirin. Sorununu en kısa sürede çözüme kavuştururuz.

Umuyoruz hepiniz harika anılarla geri dönersiniz..

Yurtdışı dil eğitimi ile ilgili sormak istediğiniz tüm sorularınız için AF Yurtdışı Eğitim danışmanlığından bilgi edinebilirsiniz.

AF Study Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Tel : 0212 259 07 74 – 0212 258 09 20

E-mail : af@afegitim.com

Web : www.afegitim.com

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi