İrlanda Eğitim Sistemi | A&F Yurtdışı Eğitim

İrlanda Ulusal Yeterlilik Kurumu (NQAI) uluslar arası eğitim niteliklerin tanınması için kurulmuş İrlandalı bir merkezidir. Kurum ENIC / NARIC (Avrupa Ulusal Bilgi Merkezi / Ulusal Akademik Tanıma Bilgi Merkezi) olarak bilinen merkezlerin Avrupa ağını İrlanda da temsil eder.

İrlanda Ulusal Yeterlilik Kurumu Ulusal Nitelikler Sistemi tarafından kurulmuştur. Milli Nitelikler Çerçevesi (NFQ) yurtiçi ve yurtdışında kabul görmüş kalite standartlarının niteliklerini karşılaştırmak ve devamlılığını sağlamak için kurulmuştur.

Öğrenciler kararlarını vermeden önce NFQ kalite güvencesi altına alınmış Ulusal Yeterlilik Çerçevesi Sistemini kullanmaları önerilir. Bu sistem sizin için sürekli olarak kursları gözden geçirir ve hangi kursun emin bir kurum olabileceğini belirler.

NFQ on dereceli bir sistemdir. On derece sistemi tüm öğrenim kurumlarında en iyi düzey ve gelişmiş bir öğrenim sistemi yakalamak ve ödüllendirmek üzere tasarlanmıştır. NFQ nun şeffaf doğası sayesinde öğrenciler eğitim, öğretim, kariyer ve ilerleme planlarını yaparken okullar arasında kontrast ve karşılaştırma olanakları sağlar.
Sistem hakkında bilmeniz gereken her şey NFQ nun vermiş olduğu derece sayesinde okulun seviyesi, tipi size kazandıracakları programı tamamladıktan sonra işverenlerin tercihleri size karar verirken yardımcı olacaktır.
İrlanda'da eğitim ve öğretim sistemi ile ilgili tavsiyelere aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

National Qualifications Authority of Ireland

5th Floor Jervis House, Jervis Street, Dublin 1, Ireland
Tel: + 353 1 8871500
F: +353 1 8871595
info@nqai.ie

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi