İngiltere'de Yaşam ve Eğitim | A&F Yurtdışı Eğitim

İngiltere'de hangi şehre, hangi okula gitmeliyim?

İngiltere'de eğitim alacağınız dil okulunu ve şehiri belirlerleken dikkat etmeniz gereken en önemli kriterler;

Mevcut İngilizce düzeyiniz
Eğitim alacağınız şehrin sizin kişilik özelliklerinize uygun olması ( Metropol, öğrenci şehri, küçük kasaba)
Eğitiminiz için ayırdığınız bütçe
Ne amaçla İngilizce öğrenmek istediğiniz

Okul kaydımı planladığım gidiş tarihinden ne kadar süre önce yaptırmalıyım?

Gitmek istediğiniz mevsime göre değişiklik göstermekle beraber, tavsiyemiz en az 4 hafta önceden başvurunun yapılmasıdır.

Bütçeme ve ihtiyacıma uygun olan okulu nasıl belirleyebilirim?

A&F Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak İngiltere'de resmi temsilciliğini yaptığımız yaklaşık 100 dil okulu içerisinden mutlaka sizin bütçenize uygun bir dil okulu A&F Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı tarafından bulunacaktır.

İngilterede hangi gil programına katılmalıyım?

2 ila 48 hafta arasında değişen sürlerelerde haftada 15 ila 30 saat aralığında dil eğitimi alabilirsiniz.

İngiltere'de eğitim alacağım dil okulunun başlangıç tarihi nedir?

Tüm dil okullarındaki Genel İngilizce Programlarına her Pazartesi başlamak mümkündür. Sertifika ve Diploma Programları, Sınav Hazırlık Kursları, Mesleki İngilizce Kursları ise yılın bellirli dönemlerinde kayıt alır.Detaylı bilgiyi A&F ofisinden alabilirsiniz.

Konaklanacak yerler kim tarafından ayarlanıyor?

Gerek aile yanı konaklama gerekse yurt konaklamaları mutlaka okul tarafından ayarlanıyor.

Yanında kaldığım aileyi beğenmezsem ne yapacağım?

Konakladığınız aileyi beğenmezseniz A&F Yurtdışı eğitim danışmanlığı gittiğiniz mevsime bağlı olarak en kısa sürede ailenizi değiştirecektir.

İngiltere öğrenci vizesi alırken hangi evrakları hazırlamalıyım ve nereye başvuru yapmalıyım?

A&F Eğitim İngiltere'de eğitim almak istediğiniz süreye uygun olan vize tipi ile ilgili size bilgi verecektir. İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evrakların haırlanmasında size eşlik edecektir. İngiltere vize başvuru ofisi World Bridge den sizin için randevunuzu alıp daha sonrasında da sizin için vize takibinizi yapacaktır.

İngiltere öğrenci vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere'de eğitim almak istediğiniz döneme göre vizenin çıkış süresi değişir. En yoğun olan yaz döneminde maximum 10 iş günü içerisinde vizeniz hazırlanacaktır.

İngiltere Konsolosluğu nerededir?

İngiltere vize başvuruları direkt İngiltere konsolosluğundan değil, İngiltere başkonsolosluğunun anlaşmalı olduğu özel bir şirket olan Worl Bridge üzerinden yapılmaktadır. World Bridge'in Türkiye'de 5 ayrı şehirde ofisi bulunmaktadır.

    • Ankara vize başvuru merkezi Kupe Sokak 1/2 Gaziosmanpasa, Ankara

    • İstanbul vize başvuru merkezi Abide-i Hürriyet Caddesi Geçit Sokak Akin Is Merkezi No.10 Sisli, Istanbul

    • Gaziantep vize başvuru merkezi Muammer Aksoy Bulvari Huseyin Incioglu Caddesi No. 34/B Sehitkamil – Gaziantep

    • Bursa vize başvuru merkezi Altiparmak Cad Stad Is hani No: 86 D: 10 Osmangazi, Bursa

    • İzmir vize başvuru merkezi Vali Kazim Dirik Cad.Gayret Han No 4 K: 3 D: 302 Pasaport, Izmir

İngiltere öğrenci vize başvurum red edilirse ne yapmalıyım?

Şeyet İngiltere öğrenci vize başvurunuz red edilirse, konsolosluktan size verilen red evrakının üzerinde yazan gerekçeye göre A&F eğitim tekrar başvuru yapmak ya da vize reddine, bir itiraz dilekçesi ile itiraz etmekle ilgili sizi yönlendirecektir.

Sınıflarda en fazla kaç kişi oluyor?

Genel İngilizce sınıflarında mevsime göre değişiklik göstermekle beraber en yoğun olan yaz dönemlerinde maximum 14 öğrenci eğitim alıyor. Ancak ortalama kişi sayısı 12 kişi olur. Özel iş ingilizcesi sınıflarında ise 4 -6 kişilik sınıflarda eğitim alınabilir. Çok kısa sürede yoğun eğitim almak isteyen kişiler için 1'e1 eğitim imkanıda var.

Seçeceğim okul ile ilgili bana referans verebilir misiniz?

A&F eğitim olarak size önerdiğimiz okulda daha önce eğitim almış olan öğrencilerimizden bir kaçının e-mail adresini ya da telefon numarasını size iletiriz. Bu sayede gerek okul gerekse okulun bulunduğu şehir hakkında detaylı bilgiyi öğrenci bakış açısıyla edinebilirsiniz.

Program bitiminde sertifika alacak mıyım?

Programınızın bitiminde okul tarafından seviye tespit sınavına alınacaksınız ve düzeyinize uygun olan sertifika okul tarafından size sunulacaktır.

İngiltere'de eğitim alırken çalışabilir miyim?

Temmuz 2011 tarihi itibariyle İngiltere'de öğrenciler için çalışma izinleri kaldırılmıştır.

Vizemi İngiltere'deyken uzatabilir miyim?

Tier 4 tipi öğrenci vizesi ile İngiltereden vizenizi uzatmanız mümkün. Student Visitor Visa ve Extended Student Visitor Visa ile İngilteredeyken vizenizi uzatabilmeniz mümkün değil.

İngiltere'de yaşam masrafları çok yüksek mi yararlanabileceğim öğrenci indirimleri var mı?

Evet özellikle Londra dünyanın en pahalı metropollerinden biridir fakat İngilterede uygun fiyatlı şehir ve kasabalar da vardır. İngiltere'de eğitim alan uluslar arası öğrenciler için çok avantajlı bir kart olan NUS Kart sayesinde pek çok indirimden faydalanabilirsiniz. Ayrıca uluslar arası öğrenci kimlik kartını(ISIC) da kolaylıkla edinebilirsiniz.

İngiltere'de yemek sorunu yaşar mıyım?

İngiltere tüm dünya mutfaklarını barındıran bir ülkedir. Çok farklı lezzetler tadabileceğiniz gibi, pek çok yerde Türkiye'ye has (beyaz peynir, zeytin, yoğurt) gibi yiyecekleri de bulabilirsiniz.

İngilteredeyken sağlık hizmetlerinden yararlanabilir miyim?

NHS(National Health Service-Ulusal Sağlık Hizmetleri) İngiltere'de uzun süreli dil eğitimi alacak tüm öğrencilere ücretsiz sağlık hizmeti sunar. İngilterede en az 6 ay eğitim alacaksanız tüm hizmetler ücretsizken kalış süreniz 6 aydan daha az ise bu durumda yalnızca acil tedavi hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

İngiltere'de nereden ilaç satın alabilirim?

Soğuk algınlığı, baş ağrısı, mide yanması gibi basit rahatsızlıklar için gerekli ilaçları reçetesiz bir şekilde marketlerden ve pek çok malzemenin satıldığı Boots'lardan (Kırtasiye malzemesinden, ilaca, aperatif yiyeceklerden, kozmetik malzemelerine kadar pek çok seyi bulabilisiniz üstelik Boots lara her bölgede sıklıkla rastlamak mümkün.

Cep telefonumu götürmeli miyim?

İngiltere'ye gittikten sonra aileniz ve arkadaşlarınızla uygun fiyata konuşmak için en iyi yöntem; cep telefonunuzu götürüp, İngiltere'den kontörlü hazır kart satın almanızdır. Öğrencilere önerilen en pratik yöntem bu. Ayrıca bilgisayarınızı yanınızda götürüp Skype üzerinden de görüşme yapabilirsiniz.

Giderken yanımda ne kadar para götür meliyim?

Eğitim alacağınız süre boyunca aile konaklama kaydınızı da yaptırdıysanız, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yanında kalacağınız aile tarafından verilecek. Bunun dışında öğlen yemeğiniz, akşam aktiviteleri için günlük cep harçlığına ihtiyacınız olacak. Haftasonu gezileri de düşünüldüğünde yanınızda götürmeniz gereken miktar artacaktır. Bu durumda tavsiyemiz; günlük ortalama 15 Sterlin üzerinden hesap yapmanızdır.

İngiltere'de paraya ihtiyacım olduğunda bana buradan nasıl para gönderilebilir?

Şayet 6 ay ya da daha uzun süreli kalacaksanız İngiltere'de kendinize ait bir banka hesabı açtırmanız. Şayet daha kısa süreli kalacaksanız ya da hesap açtırmak istemiyorsanız aileniz ya da yakınlarınız A&F aracılığı ile ücretsiz para gönderiminden faydalanabilirler. A&F parayı sizin adınıza eğitim aldığınız okul hesabına ya da sizin istediğiniz bir banka hesabına gönderebilir.

İngiltere'de banka hesabı açtırabilir miyim?

Şayet 6 ay ya da daha uzun süreli eğitim alacaksanız, bir bankadan hesap açtırabilirsiniz.

Hesap açtırabilmek için gerekli evraklar;
    • Pasaportunuz
    • Eğitim aldığınız okuldan bir yazı ya da kabul belgenizin fotokopisi (Bu belge aynı zamanda vize başvurunuz için gerekli, evraktan 2 nüsha alırsanız İngiltere'de hesap açtırırken 1 nüshasını kullanabilirsiniz.)
    • İngiltere ve Türkiye'de ki ikamet adresiniz
    • Türkiye'de ki bankanızdan alacağınız hesap özeti (Bu belge aynı zamanda vize başvurunuz için gerekli, evraktan 2 nüsha alırsanız İngiltere'de hesap açtırırken 1 nüshasını kullanabilirsiniz.

İngiltere'de eğitim alacağım süre boyunca herhangi bir problem yaşarsam kimden yardım alacağım?

Yurtdışı Eğitim sektöründe 15 yıllık tecrübeye sahip A&F Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı size her an destek olacaktır. af@afegitim.com adresinden ya da 0212 259 07 74- 0212 258 09 20 numaralı telefonlardan bize her an ulaşabilisiniz. Özellikle İngiltere'deki ilk günlerinizde yaşayabileceğiniz uyum sorunu kusunda da A&F olarak biz ve eğitim aldığınız okul size her konuda destek olacaktır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi