Wimbledon | A&F Yurtdışı Eğitim

Wimbledon, İngiltere'nin güney batı bölgesinde Londra' ya bağlı bir ilçesidir güney Wandsworth'a konuşlanmıştır. Thames nehrinin doğusunda Londra eteklerindedir. Wimbledon Tenis Şampiyonasına her yıl ev sahipliği yapar. Londra'daki en büyük kasabalardan biridir. Özgün ortaçağ köyü ve modern şehir merkezi olarak iki bölüme ayrılmıştır. Şehir modernleşmeye 1838 yılında demiryolunun gelmesi ile başlamıştır. Demir Çağı'ndan bu yana yerleşim bölgesi olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Wimbledon malikânesi kasabanın önemli bir parçasıdır. Wimbledon malikânesi, kendi tarihi boyunca birçok kez çeşitli zengin aileler arasında el değiştirmiştir. Zengin aileler tarihi boyunca Wimbledon 'da malikâneler inşa ettirmişlerdir. Bunlardan bazıları Eagle House, Wimbledon House ve Warren House'dur.

Wimbledon asil ve zengin tüccarların yanı sıra istikrarlı bir kırsal nüfusa sahip gelişmiş bir kasabadır.
1838'den sonra Londra ve Güney Batı Demiryolu (L & SWR) Wimbledon tepesinin altındaki güney köyünün doğusunda bir istasyon açtı. İstasyonun konumu orijinal köy merkezinden uzak bir bölümüne kurulduğu için kasaba daha sonra bu bölgede yoğunlaştı.

Wimbledon'ın nüfusu 57.000 civarındadır. Wimbledon tenis kulübü 1877 temmuz ayında kurulmuştur. Fakat tenis tüm popülerliğini 1922 den sonra kazanmıştır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi