Torbay | A&F Yurtdışı Eğitim

Torbay İngiltere'nin güney-batı Lyme Körfezi'nin en batı ucunda doğuya bakan bir yerleşim merkezidir..Exeter ve Plymouth şehirleri arasında kabaca ortada bulunmaktadır.,Ilıman iklimi dolayısıyla kasaba İngiliz Rivierası olarak bilinir ve tatilciler için popüler bir alandır.

İngiltere'nin güney kıyılarında, Akdeniz tadında bir tatil bölgesi olan Torbay; Torquay, Paignton ve Brixham kasabalarından oluşan bölge yaklaşık 130.000 nüfusludur.

Birxham balıkçılık faaliyetleri ile ön plana çıkan bir beldedir. Torbay'ın en güneyinde yer alan Brixham'da 900 yıllık tarihi bir liman vardır. Paignton ise Torbay'ın en eski yerleşim alanıdır. Hareketli gece hayatı ile ün yapmış olan Torquay ise bölgenin en canlı kasabasıdır. Birçok gece kulübü, eğlence merkezi, alışveriş merkezi, yat limanları ve otelleriyle Torquay tam bir tatil cenneti görünümündedir. Quaywest' aqua parkı ise bölgenin en eğlenceli yerlerindendir. Churston'daki Go-Kart pistinde ise günlük Grand-Prix'lere turistler ve yerli halkın ilgisini çeken yerlerden biridir. İngiltere'nin en yumuşak iklimli ve en sıcak bölgelerinden olan Torbay, bu kadar turistik bir merkez olmasını masmavi denizi ile birlikte güneşli gün sayısının İngiltere ortalamasının çok üzerinde olmasına borçludur. Bölgenin yaz dönemi ortalama sıcaklığı 23 °C; kış dönemi ortalama sıcaklığı 8 °C'dir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi