Salisbury | A&F Yurtdışı Eğitim

Salisbury, İngiltere'nin Güney-Batı bölgesindedir Wiltshire kontluğuna bağlıdır. Salisbury ortaçağlardan kalma eski bir katedrali olması dolayısıyla ile şehir statüsü taşımaktadır. Salisbury Yeni Sarum Şehri olarak da anılır. 1220 tarihinde yeni şehrin, kuzeyinde bir tepede bulunan eski orijinal yerleşke olan antik Eski Sarum şehrinden ayrılarak kurulmuş olduğuna da atıf yapılmıştır. Şehir Wiltshire kontluğunun güney-doğusunda bulunan ve büyük ve çok düz olan Salisbury ovasının kenar tepelerine yakın konumlanmıştır. Yerleşke 5 değişik akarsuyun birleştiği bir mevkide kurulmuştur.

Salisbury 18. Yüzyıldan sonra müzik için önemli bir merkez oldu. Galerileri ve halk kütüphanesi dâhil olmak üzere sanatsal tüm etkinlikleri şehir merkezinde bulunmaktadır. Salisbury 1973 yılından bu yana Uluslararası Sanat Festivali'ni her yıl kutlamaya devam ediyor.

Şehrin bir futbol takımı, Salisbury City FC, ve bir rugby takımı bulunuyor. Beş Nehir Leisure Centre ve Yüzme Havuzu 2002 yılında açıldı. Yerel tiyatro Salisbury Playhouse, City Hall şehrin aktivite merkezlerindendir. Salisbury hipodromu şehrin güneybatısında bulunmaktadır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi