Portsmouth | A&F Yurtdışı Eğitim

 

Portsmouth, İngiltere'nin güneyinde bulunan bir sahil kentidir. İngiltere'nin güney sahilinde bulunan 800 yıllık denizcilik tarihiyle en ilginç şehirlerden biridir. Portsmouth, İngiltere'de bir ada üzerinde bulunan tek şehirdir. Nüfusu yaklaşık 200,000'dir.
Şehir yüzyıllar boyunca önemli bir askeri liman olmuştur. Dünyanın en eski gemi tamir havuzu da bu şehirdedir ve bu havuz hala kullanımdadır. Spinnaker Kulesi ise şehrin siluetine son zamanlarda eklenmiştir.
Portsmouth'da birçok lokanta, bar, tiyatro, sinema, müze ve birçok spor aktivitelerini de içeren toplumsal etkinlikler vardır. Bilardo, tenis, futbol, golf, squash, yüzme, yelkencilik ve rüzgâr sörfü yapma olanağı vardır.

Portsmouth'un tarihi Donanma Tersanesi, yılda bir milyondan fazla ziyaretçisiyle İngiltere'nin en çok turist çeken yerlerinden biridir ve Nelson'un sancak gemisi HMS Victory, dünyanın ilk demir savaş gemisi HMS Warrior, Kral Henry VIII'in Mary Rose'unu ve Kraliyet Donanması Müzesi'ni içerir.
Portsmouth, ayrıca çeşitli eğlenceleri ve spor olanaklarıyla, çekici bir tatil yöresidir. En büyük alışveriş merkezi, kütüphane, tren istasyonunu ve tiyatrolar, restoranlar ve sahil yürüyüş mesafesindedir. Londra ve havaalanlarına kara yolu ve demiryoluyla ulaşım olanakları mevcuttur. Heathrow ve Gatwick Havalimanlarına trenle 75 dakika uzaklıktadır. Ayrıca denizden kıta Avrupa'sına da ulaşmak çok kolaydır.

Portsmouth'da dil eğitimi

Portsmouth'da Portsmouth Üniversitesi bulunmaktadır. Portsmouth çok büyük bir yer olmadığından üniversite ve dil okulları birbirine oldukça yakın mesafelerdedir. Diğer bölgelere oranla konaklama ve yaşam giderlerinin uygunluğu, okulların kalitesi, sıcak ortamı ile İngilizce dil eğitimi için en ideal bölgelerden biridir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi