Oxford | A&F Yurtdışı Eğitim

Oxford ; İngiltere'nin kültürel ve tarihi açıdan önemli şehirlerden biridir. Dünyanın en köklü üniversitelerinden Oxford Üniversitesi'ne ev sahipliği yapan bu kent tam bir öğrenci şehri olma özelliğini yüzyıllardır korumaktadır. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin varlığıyla oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan Oxford'un yaklaşık nüfusu 140,000'dir. Tarihi 8. yüzyıla kadar uzanan şehir, Oxford Üniversitesi'nin tarihi ve görkemli kolejleri, yemyeşil parkları, mimarisi ve kültürel geçmişiyle turistler için de bir cazibe merkezidir.
Turistler için olağanüstü manzaralı bir yer olduğu kadar, Oxford Şehir Merkezi herkesin ziyaret ettiği çekici bir yerdir.

Westgate alışveriş merkezi "West Gate" de yer alır. Alıveriş merkezi ve civarında bulunan alan pek çok büyük dükkânları içerir. Bunların başlıcaları, Primark, Bhs, Marks&Spencer, Sainsbury's, Sports World (Eskiden Sports & Soccer) ve Game gibi meşhur yerlerdir.

Ayrıca Oxford şehir merkezinde diğer büyük dükkânlardan olan Debenhams, HMV, McDonalds, Burger King, Boswells of Oxford ve bir restaurantı olan geniş Waterstones kitap dükkânı vardır.
Oxford'un tarihi binalarıyla ünlü üniversitesi bu güzel şehirde mükemmel bir atmosfer oluşturur.

Oxford, tiyatrolar, sinemalar ve müzeler dahil kültürel aktiviteleri besleyen bir şehirdir. 1913 yılında açılan Phoenix Sineması Broad Street'deki Sheldonian Oxford'un bilinen tarihi binalarındandır. Bu mekân günümüzde önemli toplantılara, törenlere, konser ve müzik etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Ashmolean Sanat ve Arkeoloji Müzesi, İngiltere'nin ilk kamu müzesidir. Oxford Müzesi, Oxford Şehri ve Üniversitesi hakkında dilediğiniz bilgiye ulaşabileceğiniz yerlerden biridir. Modern Sanatlarla meraklı olanlar için Oxford Modern Sanat galerisi ilgi çekici bir mekândır.

Nehir kenarındaki Oxford'da birçok yeşil alan, park, spor merkezi vardır.

Oxford'da Clarendon ve Westgate Alışveriş Merkezlerinde İngiltere'deki tüm lüks mağazaları bulmak mümkündür. Golden Cross Arcade 15.yy kafelerinin ve mağazaların bulunduğu bir kemer altı çarşısıdır.

Oxford'da birçok mükemmel kafe ve restoranın yanı sıra birçok tarihi pub bulunmaktadır.

Blackwells Kitabevi, Oxford'da turist çeken çok popüler bir yerdir. Blackwels Kitabevi tüm Avrupa'da en geniş tek odayı kitap satışları için ayırmıştır.

Oxford Üniversitesi (University of Oxford), okul 12. yy da kurulmuştur, Anglo-sakson dünyanın en eski üniversitesidir. Günümüzde de dünyanın en saygın eğitim kurumlarındandır. Üniversite yaklaşık 130 ülkeden 18000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

Oxford Üniversitesi, kendi kendini yöneten 39 kolejin bir çeşit federal sistem içerisinde bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bunlara ek olarak, Hristiyan derneklerce kurulmuş yedi adet özel kolej de üniversiteye dahildir. Otuz kolej ve tüm özel kolejler hem lisans hem de lisansüstü seviyesinde öğrenci kabul etmektedir. Yedi kolej ise sadece lisansüstü öğrenci kabul ederken, bir kolej yalnızca akademisyenlere yöneliktir. Geriye kalan bir kolej ise yarı zamanlı eğitim alanında uzmanlaşmıştır.

Oxford'da dil Eğitimi Eski sokakları, dünyaca ünlü üniversitesi ile Oxford eğitimde marka şehirlerden biridir. Bu nedenle İngilizce dil eğitimi için yılın her dönemi öğrenciler tarafından tercih edilen bir bölgedir.
Yılın her döneminde İngilizce başlayan İngilizce Dil okulları bulunur. Şehirdeki en popüler ulaşım aracı bisiklettir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi