Londra | A&F Yurtdışı Eğitim

Londra dünyanın en büyük metropollerinden biridir. Yaklaşık 8 milyonluk nüfusuyla Avrupa'nın en kalabalık kentidir ve dünyanın en yoğun hava trafiğine sahiptir. Londra'da Heathrow, Stansted, Luton, London City ve Gatwick olmak üzere uluslararası 5 havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanlarından en hareketlisi Heathrow'dur.
Londra her biri birer simge haline gelen Tower Bridge, Buckingham Sarayı, Trafalgar Meydanı, London Eye gibi turistik mekânlara sahiptir. Şehir 9 zone dan oluşmaktadır.

Yeşili ile ünlüdür. Yüzlerce park ve bahçesi vardır. Bu parklardan en ünlüsü Hyde Park'tır.
Londra ayrıca dünyanın en önemli kültür sanat şehirlerinden biridir. Tarih öncesi çağlardan günümüze kadar pek çok sanat eseri ve serginin bulunduğu British Museum, 1230'dan 1900'lere kadar dünyanın en ünlü ressamlarının eserlerinin sergilendiği National Galeri, meşhur mumya heykellerin bulunduğu Madam Tussaud, Dünya'nın varoluş tarihinin öyküsü ve dinazor fosillerinin bulunduğu Natural History Museum (Doğal Tarih Müzesi), bilimsel konuları inceleyen Science Museum (Bilim Müzesi), denizcilik tarihiyle ilgili National Maritime Museum (Milli Denizcilik Müzesi), Thames kıyılarındaki kullanılmayan trafoda bulunan ve 1900'den günümüze kadar olan modern sanat eserlerinin Dali, Matisse ile Picasso'nun çalışmaları bulunduğu Tate Modern gibi çok ünlü müzeleri vardır. İngiltere'de ulusal müzelere ücretsiz girilebilmektedir.
Ayrıca, Londra dünyanın en eski ve gelişmiş metro ağına sahiptir.
Londra, etnik olarak dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biridir. Londra'da yaklaşık 300 farklı dil konuşulmaktadır.

Londra'da Alışveriş için Marble Arch, Oxford Circus ve Tottenham Court Road istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz yerlerdir. Covent Garden'da birçok mağaza, yemek yiyebileceğiniz yerler, kapalı pazar ve sokak çalgıcıları vardır.

Londra'nın en önemli turistik yerlerinden biri London Eye'dır. 135 metre yüksekliktedir, dünyanın en uzun dönme dolabıdır ve Londra'daki en uzun dördüncü yapıdır.
Londra'da yaşam 24 saat boyunca devam eder. Dünya'nın tüm mutfaklarına ait yemekler, publar, lüks ve pahalı restaurantlar gibi herkesin kendine uygun bir şeyler bulabileceği bir şehirdir.
Londra'da komedi ve tiyatro için sayısız yer vardır. Batı tarafındaki tiyatro sahası yeni prodüksiyonlar ve Billy Elliot, The Phantom of the Opera ve Guys and Dolls gibi uzun soluklu klasik müzikaller için dünyaca ünlü bir yerdir.

Londra'da İngilizce Dil Eğitimi

İngiltere'de İngilizce Dil Eğitimi dendiğinde ilk akla gelen yer Londra'dır. Londra'da dil eğitimi veren sayısız okul bulunmaktadır. İngiltere'de dil eğitimi açısından en geniş yelpazeye sahip bölgedir. En kaliteli ve pahalı ya da en ucuz dil okulunu Londra'da bulabilme şansı vardır.
Londra yaşam ve konaklama giderleri açısından pahalı bir şehirdir. Bununla beraber iş ve uygun fiyatlı okul bulma açısından da oldukça avantajlı bir şehirdir.
Londra yurtdışı eğitim tecrübesi açısından yoğun, yorucu fakat bir o kadar alternatifler sunan, renkli ve hareketli bir eğitim sürecini vaad etmektedir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi