Cambridge | A&F Yurtdışı Eğitim

Cambridge şehri, İngiltere'nin Cambridge vilayetinin en eski İngiliz Üniversite kasabası ve idari merkezidir.

Londra' nın kuzeydoğusundadır. Londra'ya yaklaşık 1 saat uzaklıktadır. Çok sayıda küçük kasaba ve köyler ile çevrilir.

Cambridge şehrinin en önemli ve bilinen özelliği Cambridge üniversitesidir. Üniversite ünlü Cavendish Laboratuarı, King's Kolej Şapeli ve Cambridge Üniversite Kütüphanesi'ni içerir. Şehrin nüfüsü yaklaşık 13.000'dir.
Cambridge'te Jesus Gren, Parker's Piece, Christ's Pieces ve Lamma's Land gibi birçok yeşil alan ve park bulunmaktadır.

Cambridge Üniversitesi Botanik Bahçesinde 40 hektarlık güzel bir alana kurulu Rock Garden, Woodland Garden, Water Garden, Winter Garden ve Glasshouses gibi mevsimlik bitkilerle bezeli bahçeleri görebilmek mümkündür.

Cambridge günümüze kadar korunmuş etkileyici bir tarihi dokuya sahiptir. Güney Cambridge'te bulunan Saffron Waldon'daki Audley End House İngiliz malikânelerinin güzel bir örneğini teşkil etmektedir.

Öğrenci nüfusu çok olduğundan Cambridge'de alışverişten gece hayatına; müze ve kütüphanelerden konserlere kadar yapacak birçok şey bulunmaktadır. Cambridge dümdüz bir şehir olduğundan bisikletle ulaşım çok yaygındır.

Alışveriş için şehir merkezi ile Grafton Centre'de pek çok mağaza ve dükkân bulunmaktadır. Ayrıca her gün kurulan Cambridge Pazarı'nda ikinci el kitap, meyve-sebze gibi her tür ihtiyaç bulunabilir.

Cambridge gidilebilecek yüzlerce pub vardır. Ayrıca çok sayıda restaurant, tiyatro ve opera oyunları, konserler gibi çeşitli sosyal aktiviteleri bulmak mümkündür.

Cambridge Üniversitesi (The University of Cambridge); Dünyanın, İngilizce konuşulan ikinci en eski üniversitesidir. Cambridge Üniversitesi 81 üyesi ile dünyada en çok Nobel ödülü almış olan kurumdur. Cambridge Üniversitesinde kolej sistemi uygulanmaktadır. Bu sisteme göre üniversitede okumak isteyen her öğrenci veya her akademisyen bir kolejden kabul edilmektedir. Üniversiteyi oluşturan ve aralarında rekabet olan 31 özerk kolej vardır. Isaac Newton, Charles Darwin, William Harvey, Paul Dirac, J. J. Thomson, Ernest Rutherford, Jane Goodall, James Clerk Maxwell, Francis Crick, Alan Turing, Stephen Hawking Cambridge Üniversiteli bilim adamlarından bazılarıdır.

Cambridge'de dil eğitimi

Cambridge şehri, dünyaca ünlü ve çok önemli olan Cambridge Üniversitesi ile eğitimde marka haline gelmiş bir bölgedir. İngilizce dil eğitimi dendiğinde ilk akla gelen yerlerden biridir. Cambridge'de yılın her döneminde öğrenci yoğunluğu vardır.

Cambridge öğrenciler için çok avantajlı bir bölgedir. Buradaki dil okullarında en kaliteli İngilizce dil eğitimini alabilirsiniz. Ayrıca pek çok yere yürüyerek ya da bisikletle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi