Brighton | A&F Yurtdışı Eğitim

Brighton, İngiltere'nin güney kıyısındaki East Sussex bölgesinde yer alan Brighton, Hove, Portslade şehirleri tarafından oluşturulan bir yerleşim bölgesidir. Şehir nüfusu yaklaşık olarak 480.000 'dir. Londra'ya uzaklığı trenle yaklaşık 1 saattir.

Brighton' ın ciddi bir konferans ve turizm sanayisi vardır. Ayrıca Brighton, İngiltere'nin en büyük sanat etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır ve yıl boyunca sanat faaliyetleri devam eden canlı bir bölgedir.
Brighton'nın en önemli turistik yerlerinden biri kraliyet köşküdür. Brighton Dome da bu tarihi köşkün bir parçasını oluşturmaktadır ve yıl boyunca müzik, dans, tiyatro, komedi ve ailelerin hep beraber katılabilecekleri programlara ev sahipliği yapmaktadır.

Kentte Brighton sanat galerisi ve müzesi, Brighton oyuncak ve model müzesi, Booth müzesi ve Doğal Tarih müzesi gibi çok sayıda müze ve sanat galerisi bulunmaktadır.

Şehir – kolay ulaşılabilir kırsal alanlar, kaleler, yel değirmenleri ile çevrilidir. Devil's Dyke, South Downs Way, South Downs Way' e gidip yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir kısaca doğayla baş başa kalabilirsiniz.
Deniz ve kumsal, güneş banyosu, barbekü partileri ve spor yapılabilecek mükemmel bir yerdir.

Churchill Meydanı'nın da İngiltere'deki tüm mağazaları bulabilmek mümkündür.

Ayrıca farklı bir şeyler arayanlar için North Laine gidip bonsai ağaçlarından vejeteryan mağazalarına kadar 300'ün üzerinde değişik mağaza, cafeler, publar, tiyatrolar, müzeler ve kütüphane bulunmaktadır.

Brighton'da İngilizce Dil Eğitimi

Brighton öğrenci olmak için çok uygun bir bölgedir. İki üniversiteye sahiptir. Brighton'da pek çok dil okulu bulunmaktadır. Buraya küçük Londra'da denir.

Brighton'a İngilizce dil eğitimi için gelen öğrenciler için Londra'ya yakınlığı, yaşam şartlarının kolaylığı nedeniyle İngilizce dil eğitimi için en çok tercih edilen bölgelerden biridir.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi