Bath | A&F Yurtdışı Eğitim

Bath İngiltere'nin güney batısında bulunan bir şehirdir. Londra'ya 97 mil (156 km) Bristol'e 13 mil (21 km) uzaklıkta yer almaktadır. 1590 yılında Kraliçe I. Elizabeth tarafından Bath'e Kraliyet İmtiyazlı şehir statüsü verildi. 1996 yılından beri, Bath ve Kuzey Doğu Somerset (B & NES) üniter otoritenin başlıca merkezi olmuştur.

Şehir ilk olarak MS 43 yılında Romalılar tarafından Latince adı, Aquae Sulis adı verilerek bir kaplıca merkezi olarak kuruldu. Bath 1987 yılında Dünya Mirası olarak kabul edildi. Şehre her yıl 3,8 milyon günlük ziyaretçi gelmektedir. Ayrıca Bath müzeleri, kültür ve spor tesisleri ile yerli turistlerin ilgi odağındadır. Şehirde iki üniversite, çeşitli okullar ve kolejler bulunmakta..Bath sanayisi hizmet sektörü, gelişen bilgi ve iletişim teknolojileri ve yaratıcı endüstrileri üzerine kurulu.

Bath'de yıllık ortalama sıcaklık yaklaşık 10 ° C (50.0 ° F). İklim genellikle yağışlıdır ve ülkenin geri kalanına göre daha hafif ılıman bir iklime sahiptir. Temmuz ve Ağustos aylarında yaklaşık 21 ° C (69.8 ° F). Kış aylarında ortalama sıcaklıklar 1-3 ° C (33.8 ° F) dir.

Bath'in başlıca sanayisi 3,8 milyon yıllık ziyaretçisi ile turizmdir. Bath Spa Termal Turizm endüstrisinin büyüklüğünü konaklamada yaklaşık 80 nin üzerinde otel'i ve 300 e yakın diğer konaklama tesisleri ile kanıtlar.
Kentin tarihi Trinity Presbiteryen Kilisesi 1765 yılında inşa edilmiştir. Kent ayrıca restoranları halk evleri ve barları ile de geniş bir yelpazeye sahiptir.Ayrıca şehir etrafında üstü açık otobüs turları yanı sıra yaya ve nehir üzerinde turlar yapılmaktadır.

BAŞVURU YAP
Hemen Ara
Yol Tarifi